Sulík: Fico sa mi po skončení debaty na RTVS vyhrážal. Oprávnene sa ohradil, bráni svojho predsedu Smer

  0
  Robert Fico a Richard Sulík (Autor: TASR)

  „Neviem, čoho sa mám báť,“ odpovedal predseda Smer-SD Robert Fico na otázku, či sa neobáva výsledkov domových prehliadok u Mariana Kočnera a zaistenia materiálov v jeho trezore. „Mali by ste sa báť basy. Však tam patríte,“ reagoval Richard Sulík. Jeho výrok označil Fico za nehoráznosť.

  Obaja diskutujúci sa dotkli aj vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. V súvislosti s vraždou novinára podľa Sulíka vyplávalo na povrch množstvo “špiny”. Uviedol, že „mafia nikdy nemala k premiérovi tak blízko ako k Ficovi”, a že hlavným podozrivým je jeho sused. Tieto prepojenia podľa neho nerobia dobré meno Slovensku v Európe.

  Fico tvrdí, že väzby na kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera má aj šéf strany SaS. Označil ho za samovraha, pretože sa s ním sám v minulosti stretával. Sulík reagoval, že je jednou z obetí Mariana Kočnera. „Snažil sa ma zdiskreditovať. Nechránila ho SaS ani ja, ale Smer,” povedal. Stretnutie s podnikateľom označil za chybu a doplnil, že sa nemá čoho báť. „Nech sa všetko zverejní,” uzavrel. Viac si môžete o nedeľňajšej diskusii medzi Sulíkom a Ficom prečítať TU.

  Sulík: Fico sa mi vyhrážal

  A aká bola atmosféra po skončení priameho prenosu na RTVS? Richarda Sulíka sa to na sociálnej sieti pýtal jeden z diskutujúcich. Sulík tvrdí, že sa mu mal Fico vyhrážať.

  Zdroj: Facebook

  „Najskôr som mal pocit, že Fico váha, či mi má podať ruku, alebo nie. Potom však podišiel ku mne, podali sme si ruky a potom s plnou vážnosťou povedal: Toto bude mať dohru. Opýtal som sa ho, či sa mi vyhráža. Odpovedal, že áno. Keďže je to na kamerách, malo by to byť aj na zvuku,“ priblížil pre Parlamentné Listy Sulík.

  Predseda SaS však nevie, ako chce Fico v tejto veci postupovať. „Vyhrážanie je primitívom blízke. Uvidíme, čo sa stane,“ dodal.

  Smer: Fico sa oprávnene ohradil

  Sulíkove slová napokon potvrdila aj strana Smer-SD. „Vyjadrenia pána Sulíka boli nielen za čiarou štandardného politického súboja, ale aj na hrane zákona. A preto ich už dal predseda strany Smer-sociálna demokracia Robert Fico preveriť právnikom. Je pravdou, že Robert Fico sa aj po skončení relácie oprávnene ohradil, že takéto hrubé obvinenie zo strany Richarda Sulíka nenechá len tak,“ uviedol pre Parlamentné Listy hovorca strany Ján Mažgút.

  Strana SaS podľa Smeru už dlhodobo znižuje úroveň politickej kultúry na úroveň štvrtej cenovej skupiny. „Najprv začal pán Galko ako minister obrany odpočúvať svojich spolupracovníkov a novinárov. Následne pán Rajtár zneužil svojho poslaneckého asistenta na nezákonné prehľadávanie bankových účtov svojich politických oponentov. A vyvrcholilo to vyjadreniami pána Sulíka, ktorý sa svojmu oponentovi vyhrážal ´basou´ bez toho, aby vedel takéto svoje tvrdenie akokoľvek odôvodniť a podložiť,“ uzavrel hovorca.

  Pochvala pre Sulíka od spolustraníkov

  Výkon svojho predsedu v debate O 5 minút 12 ocenili viacerí Sulíkovi kolegovia. „Konštatujem, že Richard Sulík poslal obyvateľa Bašternákovho bytu do politických večných lovíšť,“ napísal na sociálnej sieti podpredseda SaS Ľubomír Galko.

  Podľa Lucie Ďuriš Nicholsonovej debatu Sulík zvládol. „Reakcie poslanca Fica v prestrihoch boli exaktný dôkaz, že ten pán ju už len karikatúrou tieňa Voldemorta. Zbaviť sa ho už nemôže byť cieľom konkurentov, ale len prostriedkom na zmenu v tejto krajine,“ doplnila.

  Jana Cigániková sa dotkla aj samotnej situácie po diskusii. „Fico patrí do basy. Môže sa pekne obliekať, rozprávať, pod pozlátkom je to vagabund. Arogantný a nebezpečný. Dokazuje to nielen dnešná debata Fica so Sulíkom, ale aj komunikácia po skončení,“ uviedla Cigániková.

  Blaha: Sulík nepríčetne ziape

  Opačný názor na celú diskusiu má poslanec Smeru Ľuboš Blaha. „Ten pocit, keď celé mesiace viníš vládu z vraždy Kuciaka a nakoniec sa hlavným podozrivým stane mafoš, s ktorým Sulík chodil na raňajky, a Matovič na šesťhodinový pokec. To je úplná pecka. Dnes sú z toho obaja chlapci takí vytelení, že Sulík už len v diskusiách nepríčetne ziape, že politickí oponenti patria do basy a Matovič zasa o každom vyvreskuje, že je mafián. Ono, takto sa to končí, keď sa niekomu zrúti svet a nevie zniesť politickú prehru. Dostanete otázku ´za čo mám ísť do basy´ a náš drahý Riško je tíško ako Ďurko Truľko pred tabuľou na hodine matematiky,“ napísal na sociálnej sieti Blaha.

  „Ak niekto patrí do basy, tak asi skôr ten, kto s mafiánmi riešil voľbu generálneho prokurátora napriek tomu, že vedel, že ide o ´závadovú osobu´. Či nie? Nech sa na to pozerám akokoľvek, ak je ohrozením národnej bezpečnosti to, že niekto býva v tej istej bytovke ako Kočner, tak potom ako klasifikovať to, že mafiáni počas Radičovej vlády spolurozhodovali o tých, kto ich má naháňať? Ako klasifikovať Sulíkovo donášanie Kočnerovi? Ako vlastizradu? Ale nie, nie, čo ste, to je zjavne podľa Sulíka v úplnom porádečku – veď on je obeť.“

  Vláda podľa Blahu s Kuciakovou vraždou nič nemala. „Namiesto toho sa zisťuje, že hlavný podozrivý mal blízko k Sulíkovi, Matovičovi aj Kollárovi, a teda lídrom opozície. A otázniky v prípade Kuciak visia nad Kiskom, Nicholsonom a Nicholsonovou, nie nad Ficom. Aký dokonalý obrat! Kým sa opozícia topí v kríze, jediný problém Smeru je v tom, ktorý z jeho lídrov je populárnejší. Jeden je populárnejší pre ľavičiarov, druhého zasa viacej berú mimo domovskej strany,“ dodal na záver poslanec Smeru.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu