Harabin reaguje na disciplinárne stíhanie: Znamená to pre mňa tisíc billbordov v prezidentskej kampani. V konečnom dôsledku to zaplatia občania

  0
  Štefan Harabin (Autor: TASR)

  „Konanie sudcu v trestnej veci Róbert L. a spol. jednoznačne smerovalo k zmareniu verejného zasadnutia vo veci obzvlášť závažného trestného činu,” zdôvodnila Švecová svoj návrh. Dodáva, že Harabin svojím konaním úmyselne porušil povinnosti sudcu, vyplývajúce zo zákona o sudcoch a prísediacich, a vzbudil dôvodné pochybnosti o svojej nestrannosti a nezaujatosti voči obžalovaným osobám.

  Podľa Švecovej Harabin ohrozil dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdu. „Správanie sudcu Štefana Harabina v tejto veci považujem za neprípustné. Som presvedčená, že spoločnosť je oprávnene citlivá na podobné konanie a je úlohou justície vyrovnať sa s týmito javmi,” uviedla.

  Sudca najvyššieho súdu mal na verejnom zasadnutí v júni 2018 v trestnej veci Róbert L. a spol. spochybniť zákonné zloženie senátu, ďalej mal narušiť pokojný priebeh zasadnutia, ako aj verejne vysloviť svoj názor. Podľa Švecovej úmyselne konal proti dôstojnosti konania súdu a úmyselne znevážil členov senátu. „V histórii súdnictva nie je známy žiadny iný obdobný prípad takéhoto postupu člena senátu,” dodala Švecová. Viac sa dočítate TU.

  Harabin: Znamená to pre mňa tisíc billbordov v prezidentskej kampani

  Švecovej návrh na začatie disciplinárneho konania okomentoval Štefan Harabin slovami: „Privítal som to s láskou a pokorou, pretože každý jeden disciplinárny návrh bol vždy v môj prospech. Skóre je 14:0, čo jasne hovorí o tom, kto právu rozumie a kto nie. Ďalší disciplinárny návrh preto pre mňa znamená tisíc billbordov v prezidentskej kampani.“

  Harabin si z toho dôvodu myslí, že Švecová vstupuje do prezidentskej kampane, hoc je to v jeho prospech. Zároveň sa ale neobáva, že by ho mohli preložiť na súd nižšieho stupňa či mu znížiť plat. „Pokiaľ by tu nebol politický generálny prokurátor, tak by ju už dávno trestne stíhal za zneužitie právomoci verejného činiteľa, keďže šikanuje sudcov za právny názor. Ona v kauze Lališ zmenila senát. Za toto budeme všetci platiť, pretože cez ústavný súd alebo Štrasburg bude táto kauza zrušená. V konečnom dôsledku to zaplatia občania,“ myslí si sudca najvyššieho súdu.

  Všetci to zaplatíme

  Zároveň Harabin dodáva, že bol povinný informovať o nezákonnom senáte. „Keby som neupozornil na nezákonný senát, tak by ma disciplinárne stíhali. Pani Švecová už nevie, čo robí. Ale kto to za ňu zaplatí? Opäť nepríde na pojednávanie, zoberie si advokáta a my to budeme musieť platiť. To je strašné, čo sa tu deje,“ dodal.

  Švecová Harabinovi vyčíta aj to, že nepožiadal na spomínanom verejnom zasadnutí predsedu senátu o slovo. „Keby to aj bola pravda, tak tým, že upozorním na nezákonnosť, bez ohľadu na formálnu stránku, budem ja stíhaný? Veď keď mi nedal slovo, tak som musel použiť túto formu. Upozornil som len na ich nezákonnosti a za to som stíhaný,“ uzavrel Štefan Harabin.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu