pondelok, 1 marca, 2021
8.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Americké vlajky budú 30 dní na pol žrde na počesť zosnulého exprezidenta...

Americké vlajky budú 30 dní na pol žrde na počesť zosnulého exprezidenta Busha

 V deklarácii, ktorú podpísal, Trump vyzval Američanov, aby sa v tento deň zhromaždili na bohoslužobných miestach a vzdali poslednú poctu zosnulému 41. prezidentovi USA Georgeovi H. W. Bushovi. “Pozývam ľudí z celého sveta, ktorí zdieľajú náš zármutok, aby sa pridali k našej pietnej spomienke,” uviedol Trump.

Prezident tlmočil svoju úprimnú sústrasť rodine Bushovcov, konkrétne synom zosnulého: exprezidentovi Georgeovi W. Bushovi (mladšiemu) a bývalému guvernérovi Floridy Jebovi Bushovi”. Nebožtíka pritom označil za “človeka vysokých kvalít”. Trump predtým v reakcii na správu o Bushovom úmrtí zrušil svoju plánovanú tlačovú konferenciu, ktorá sa mala uskutočniť v rámci summitu G20 v argentínskom Buenos Aires.

Trumpova hovorkyňa zároveň informovala, že sa pripravuje štátny pohreb zosnulého exprezidenta, ktorý prebehne so všetkými poctami. Prezident sa s prvou dámou Melaniou zúčastní na pohrebných obradoch v Národnej katedrále v hlavnom meste Washington. Donald Trump neprišiel na pohreb manželky Georgea H. W. Busha Barbary, ktorá zomrela v apríli tohto roku. Na pohrebných obradoch v texaskom Houstone bola vtedy prítomná len Melania Trumpová. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,925 +842 Dnes Úmrtí 7,270 +81 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 46,355 Last updated: 1. marca 2021 - 19:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky