Británia: Anglikánski biskupi vyzývajú na zmenu tónu v diskusii o brexite

  0
  Ilustračná foto. (Autor: pixabay.com)

  Vo svojom vyhlásení cirkevní hodnostári podčiarkli, že je čas, aby sa do života národa vrátila ušľachtilosť a rešpektovala sa aj mienka tých, čo majú iný názor. Výzva prichádza v čase vášnivých debát okolo dohody o brexite, ktorú dosiahla premiérka Theresa Mayová, vysvetľuje agentúra AP.

  O tejto predbežnej dohode o brexite mali poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu rozhodnúť v utorok tento týždeň. Mayová však deň predtým hlasovanie odložila – v nádeji, že sa jej ešte podarí predstaviteľov Európskej únie presvedčiť, aby sa v nej urobilo niekoľko zmien.

  Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker však následne v utorok možnosť opätovného otvorenia rokovaní o dohode upravujúcej podmienky odchodu Británie z Európskej únie vylúčil.  Lídri EÚ sa nakoniec zhodli, že britský parlament sa musí rozhodnúť sám. V piatok na záver dvojdňového summitu v Bruseli odkázali do Londýna, že dohoda o brexite sa znovu otvárať nebude.

  Mayová z tohto summitu odišla tak, ako naň prišla – so sľubom ďalších rokovaní s európskymi partnermi, aby získala čo najviac upokojujúcich uistení, ktoré by jej pomohli presvedčiť poslancov britského parlamentu, aby v januári súhlasili s textom “rozvodovej” zmluvy medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu