sobota, 16 januára, 2021
-2.5 C
Bratislava
Úvod Aréna S Ficom mám dobré vzťahy. Nepociťujem žiadne pnutie a nekričíme po sebe,...

S Ficom mám dobré vzťahy. Nepociťujem žiadne pnutie a nekričíme po sebe, vyhlásil Pellegrini

Spor s expremiérom

Šéf exekutívy zároveň odmietol reči o sporoch s expremiérom a šéfom Smeru-SD Ficom. “S Robertom Ficom máme dobré vzťahy. Nepociťujem žiadne pnutie, mám voľné ruky, nikomu sa nemusím zodpovedať. Medzi mnou a predsedom Ficom nie sú žiadne konflikty, nie je pravda, že po sebe kričíme, že sme mali mať potýčku,” vyhlásil Pellegrini. Smer-SD je podľa jeho slov v dobrej kondícii a má podľa neho šancu opäť vyhrať parlamentné voľby a zostavovať ďalšiu vládu. Podľa Pellegriniho je logické, že ak Smer-SD voľby vyhrá, za rokovacím stolom o zostavovaní novej vlády budú sedieť predsedovia strán, ktoré by do koalície chceli vstúpiť.

Úspešný rok 2018

Premiér hodnotil rok 2018 a avizoval kroky na ten budúci. “Pre Slovensko bol rok 2018 veľmi úspešným rokom. Myslím si, že sa situácia v spoločnosti upokojila, stabilizovala, problémy sa postupne riešia,” zhrnul. Pripomenul vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a odchod vtedajšieho premiéra Fica. Podľa Pellegriniho Fico nerezignoval pre tlak, ale “zo zodpovednosti za stabilitu a pokoj v spoločnosti”. Predčasné voľby by podľa premiéra nepomohli.

Pellegrini poukázal, že Slovensko prosperuje, má najnižšiu nezamestnanosť a prvýkrát v histórii vyrovnaný rozpočet. Dodal, že jeho vláda chce ďalej prichádzať s opatreniami na zlepšenie životnej úrovne ľudí. Smer-SD podľa Pellegriniho chce ďalej podporovať seniorov. “Je na nás, aby sme im zabezpečili dôstojnú starobu,” povedal s tým, že by sa im mal zdvojnásobiť vianočný dôchodok, z ktorého by mohol vzniknúť 13. dôchodok.

Mladé rodiny a dôchodcovia

Rovnako chcú podporovať mladé rodiny. Pellegrini pripomenul možnosť predĺžiť obdobie poberania materského alebo zvýšiť rodičovský príspevok. Spomína aj potrebu novej špičkovej nemocnice v Bratislave. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 08:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky