Okrem štyroch lekárov zmluvy podpísali všetci, tvrdí šéfka štátnej zdravotnej poisťovne

  0
  Na snímke zľava Ľubica Hlinková a Zuzana Dolinková počas tlačového brífingu Všeobenej zdravotnej poisťovne 7. januára 2019 v Bratislave. (Autor: TASR)

   “K dnešnému dňu sme podpísali so ZAP všetky zmluvy, okrem štyroch poskytovateľov sme sa dohodli. Je to veľmi dobrá správa pre celý segment,” vyhlásila Hlinková. Dolinková pripomenula vyhlásenie ZAP z konca decembra, že podpíše zmluvy za všetkých svojich členov, okrem tých, ktorí vyslovene zmluvy s VšZP nechcú. “Pristúpili sme k tomuto kroku hlavne preto, aby sme zabránili zníženiu dostupnosti, kvality a diskomfortu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre poistencov VšZP,” doplnila Dolinková.

  Šéfka poisťovne garantuje poistencom, že sa doterajšia situácia nebude opakovať

  Všetci ambulantní poskytovatelia majú podľa Hlinkovej rovnaké podmienky a chystajú sa rokovania o ďalších podmienkach k 1.7.2019. “Tie sa premietnu do zmlúv pre celý ambulantný sektor,” povedala. Šéfka VšZP garantuje poistencom, že sa doterajšia situácia nebude opakovať. “Vydiskutovali sme si to a mojim cieľom je, aby poskytovateľ bol spokojný so zmluvami a hlavne, aby sme mali zabezpečenú zdravotnú starostlivosť pre našich klientov,” uviedla.

  Nové zmluvy majú byť platné do 29. februára 2020

  Zmluvy nepodpísal jeden všeobecný lekár a traja špecialisti. “Pacientom od týchto lekárov bude poskytnutá akútna zdravotná starostlivosť v súlade so zákonom. Budeme informovať pacientov o iných možnostiach iného lekára, budeme ich presúvať k iným poskytovateľom. A požiadali sme súd o neodkladné opatrenie, aby sme mali zabezpečenú zdravotnú starostlivosť pre našich klientov,” vysvetlila Hlinková.

  Dolinková doplnila, že nové zmluvy majú byť platné do 29. februára 2020. “S tým, že je prísľub od generálnej riaditeľky, že budeme rokovať o úplne nových zmluvách, hodnotiacich parametroch k 1.7.2019 pre celý ambulantný sektor,” uzavrela.

  - Reklama -