pondelok, 14 júna, 2021
21.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Holandská polícia zadržala muža, ktorý zrazil aktivistu hnutia žltých viest

Holandská polícia zadržala muža, ktorý zrazil aktivistu hnutia žltých viest

K tragédii došlo v piatok večer pri zátarase, ktorú “žlté vesty” postavili na diaľnici E25 v blízkosti mesta Vizé v smere na holandské mesto Maastricht. Jeden pruh diaľnice bol vtedy neprejazdný kvôli paletám a pneumatikám, ktorými ho demonštranti prehradili. Druhý pruh zostal voľný, ale demonštranti naň púšťali len osobné autá. 

Vodič kamiónu sa však zaradil medzi osobné autá. Keď ho dvaja z aktivistov chceli požiadať, aby prešiel k odstaveným nákladným autám, vodič ich ignoroval a vo veľkej rýchlosti jedného z nich kamiónom zrazil. Vodič potom z miesta činu ušiel. Polícii sa ho podarilo vypátrať vďaka tomu, že svedkovia incidentu si zapamätali ŠPZ jeho kamiónu. Polícia potom našla dopravnú firmu v Holandsku, ktorej auto patrí, a tá identifikovala podozrivého vodiča. Na podozrivého bol vydaný európsky zatýkací príkaz.

Ako informovali belgické médiá, 48-ročný muž, ktorý v piatok zahynul, sa stal prvou obeťou z radov belgických žltých viest od polovice novembra, keď sa toto hnutie z Francúzska rozšírilo aj do susedného Belgicka, pričom najsilnejšie sa prejavuje vo Valónsku, v oblasti miest Liege, Mons a Charleroi.

Podľa tlačovej agentúry BELGA v dôsledku blokád na cestách postavených sympatizantmi hnutia žltých viest zahynuli v Belgicku v decembri dvaja ľudia – šlo o vodičov, ktorí podľa médií zrejme nesprávne zareagovali na spomalenie plynulosti premávky na ceste kvôli zátarasám. 

Vo Francúzsku pri nehodách súvisiacich s protestmi žltých viest prišlo na cestách o život už asi desať ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -