utorok, 4 augusta, 2020
18.8 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Kollár sa rozohnil: Máme tu chronický problém. Ste tu vraždení

VIDEO Kollár sa rozohnil: Máme tu chronický problém. Ste tu vraždení

Podľa jeho slov ide o chronologický problém. A to z dôvodu, že sa na celom Slovensku rušia okresné nemocnice, čo má za následok, že ľudia sa nevedia domôcť zdravotnej starostlivosti. Okrem toho sa podľa Kollára rušia aj niektoré oddelenia v nemocniciach a ambulancie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a pohotovosti.

„Rovnako nebolo zazmluvnených niekoľkotisíc lekárov a ambulancií. Prečo? Nie sú peniaze. Na všetko dostávame odpoveď: Nie sú peniaze,“ vyjadril sa kriticky šéf Sme rodina.  A potom tu je iný problém – neurochirurgické oddelenie na Kramároch, ktoré musí operovať iba na jednom z troch operačných stolov, pretože zvyšné dva sú v katastrofálnom stave.

Poukázal na to, že ide o špičkové oddelenie, kde sa zachraňujú ľudské životy, ale mohlo by sa ich viac, ak by fungovali všetky tri stoly.

Nemáme peniaze na stoly?

„A my sme nevedeli tých ľudí tam zachrániť, lebo nám chýbajú dva operačné stoly. Prečo? No dostanete jednoduchú odpoveď. Nie sú peniaze. To táto republika nemá na dva operačné stoly?! A chirurgovia na to upozorňujú už pol roka? Ja sa pýtam – kde sú tie peniaze,“ uviedol Kollár, pričom dodal aj odpoveď.

V čase, keď sa zatvárajú ambulancie, pretože nie sú peniaze, tak SNS, ktorú nazval Slovenská národná straka, rozdelila stimuly zo štátneho rozpočtu na vedu a výskum v sume 30 miliónov eur ‚mírnigs-dírnigs‘.

„Zlomok z tejto sumy by stačil na chod neurochirurgie, ale nie. Oni ich rozdelia svojim 'pucipajtášom',“ rozhneval sa Kollár. Poukázal na to, že ide o firmy, ktoré pred prerozdeľovaním stimulov neexistovali, nemali výročné správy, a ich obrad za minulý rok bol nula eur.

„Viete, komu dala ministerka školstva za SNS s kuratelou Andreja Danka najviac peňazí? Firmám, ktoré sú ‚zhodou okolností‘ prepojené na jej šéfa priateľskými vzťahmi! Takže na vás, ľudia, nie sú peniaze,“ vysvetlil.

Ste tu vraždení!

Poukázal na to, že z hľadiska Európy máme najhoršie číslo odvrátiteľných úmrtí zo všetkých členských štátov.  Vysvetlil, že v porovnaní s Francúzskom máme dvojnásobný počet odvrátiteľných úmrtí.

„Viete, čo to znamená? Polovica tých ľudí by tu mohla ešte žiť, ak by sme mali dobrú zdravotnú starostlivosť. Umreli úplne zbytočne, nemuseli umrieť. Ale – nie sú peniaze. Vy ste tu prakticky vraždení týmito zlodejmi a oni si dovolia vyhadzovať peniaze na firmy, ktoré nemajú obrat, zamestnancov, dokonca ani adresu,“ povedal s krikom, pričom dodal, že stačí, ak majú kamarátstvo s Andrejom Dankom.

Odsúdenie ministrov SNS

Vo svojom videu sa dotkol aj nedávneho rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, ktorý definitívne odsúdil dvoch bývalých ministrov za SNS na deväť a 11 rokov za nástenkový tender. Následne parafrázoval vetu, ktorú vyslovil sudca počas pojednávania.

„Odsúdili sme, spravili to, je to hrozné. Ale hnevá ma jedna vec. Že sme poslali do basy vykonávateľov skutku, ale neporadilo sa nám postihnúť organizátorov, ktorí to vymysleli,“ uviedol s tým, že išlo o špičky SNS, ktorú v tom čase viedol Ján Slota.

„Ja vám garantujem, že ak sa zmení táto situácia, urobím všetko pre to, aby takíto ministri nešli do basy samostatne, ale aby s nimi išli aj tí organizátori. A to si môžete byť na sto percent istý,“ uzavrel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Presunutie pojednávania v kauze Kuciak je legitímne, zhodujú sa Para a Lipšic

Zrušenie stredajšieho (5. 8.) pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciak na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku označili advokát obžalovaného Mariana...

Mikulec: Policajti, prispejte k reforme polície faktickými návrhmi

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v liste ubezpečil policajtov, že reformou policajného zboru (PZ) sa jeho príslušníkom nebude siahať na platy ani...

Čína obvinila USA zo šikanovania aplikácie TikTok

Čína v utorok obvinila Spojené štáty zo "šikanovania" v súvislosti s populárnou aplikáciou TikTok, na ktorú prezident Donald Trump vyvíja tlak a...

Majského zadržali v pražskej nemocnici

Jozefa Majského zadržali v utorok v pražskej nemocnici. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Ďalší postup je podľa jej slov...

Kuciakovu vraždu zajtra súd neuzavrie

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová zrušila stredajší (5. 8.) termín pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka z dôvodu...

Klub 500 o vyjadreniach Hegera k Sotákovi: dostávame vážne verejné vyhrážky zaváňajúce kriminalizáciou a prenasledovaním

Členovia Klubu 500 sú znepokojení vyjadreniami ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO) na adresu predsedu klubu Vladimíra Sotáka. Slovenskí priemyselní zamestnávatelia trvajú na...

Trenčín: Pri úniku amoniaku v mäsokombináte sa zranili dvaja ľudia

Zranenie dvoch osôb si vyžiadal únik amoniaku, ku ktorému došlo v utorok dopoludnia v mäsokombináte v Trenčíne. Pri udalosti zasahovalo desať príslušníkov...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,368 +14 Dnes Úmrtí 29 Uzdravení 1,771 Infikovaných 568 Last updated: 4. augusta 2020 - 18:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky