Pellegrini: Ak môže mať Lipšic dôveru rodičov zavraždených, tak aj Glváč môže mať moju dôveru

  0
  Peter Pellegrini a Martin Glváč na fotokoláži. (Autor: TASR)

  Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) by mala poriadne dovysvetľovať situáciu okolo rozdeľovania dotácií a stimulov na vedu, výskum a vývoj. V relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

   

  “Ak pochybnosti aj na základe vysvetlenia pretrvávajú, tak si myslím, že rezort musí pristúpiť ešte k lepšiemu dovysvetľovaniu vecí,” uviedol Pellegrini. Podľa neho sa však preukázalo, že zákon porušený nebol. Považoval by za dobré, keby Lubyová pri konkrétnych projektoch zavolala hodnotiteľov a ľudí, ktorí definitívne rozhodli o pridelení financií. Tí by mali vysvetliť svoje rozhodnutia.

  V tomto prípade musí podľa neho ministerka odstrániť pochybnosti, ktoré neprospievajú školstvu ani vede. Doplnil, že ak pretrvávajú, je na nej, aby ich zmietla zo stola a mohla sa ďalej venovať reforme školstva. Pellegrini sa v relácii dotkol aj komunikácie podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD) s Alenou Zsuzsovou, ktorá je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

  Reagoval, že ak môže mať Daniel Lipšic dôveru rodičov zavraždených, tak aj Glváč môže mať jeho dôveru. “Veľmi ma vyrušuje stav, ktorý momentálne na Slovensku je,” skonštatoval s tým, že z vyšetrovacieho spisu unikajú informácie, ktoré niekto “účelovo” podsúva. Doplnil, že sa nebude vyjadrovať k súkromnej komunikácii. Ak sa tým treba zaoberať, majú to robiť orgány činné v trestnom konaní.

  Na otázky v oblasti plánovaného rokovania o zbavení mandátu poslanca Igora Matoviča (OĽaNO) odpovedal, že najskôr budú rokovať v poslaneckom klube, preto sa zatiaľ vyjadrovať nechce. Matovič však podľa neho pravdepodobne naplnil podmienky, aby mohol byť návrh podaný.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu