sobota, 31 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaBývalý člen predsedníctva Siete mieri k Hlinovi. Šéf KDH neskrýva radosť

Bývalý člen predsedníctva Siete mieri k Hlinovi. Šéf KDH neskrýva radosť

“Je to veľmi potešujúce, viac povieme v pondelok,” uviedol predseda KDH Alojz Hlina. Predbiehať nechce ani Janckulík. “V pondelok sa to má uzavrieť, nechcem predbiehať udalosti,” povedal. Janckulík uvažoval o vstupe do KDH už pred rokom, vtedy sa zároveň rozhodoval, či ďalej pokračovať v politike aj po skončení jeho mandátu a ak áno, ako.

Do parlamentu sa dostal so stranou #Sieť (bol členom predsedníctva strany – pozn. red.), ktorá ale krátko po vstupe do koalície skončila, v parlamente sa jej poslanci rozpŕchli. Nietorí zostali pôsobiť ako nezaradení, Janckulík s niekoľkými ďalšími vstúpil do klubu Mosta-Híd. Odtiaľ odišiel počas minuloročnej vládnej krízy, ktorá vznikla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Janckulík dôvodil tým, že je neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané. V parlamente pôsobí ako nezaradený poslanec.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 09:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -