Uzavrieť Nemecko? Merkelová žne potupu: jej strana mení názor na migráciu

  0
  Angela Merkelová (Autor: SITA)

  V dňoch 10. a 11. februára prebehlo stretnutie stovky osobností na tému migrácie. Zvolala ho nová predsedníčka najsilnejšej nemeckej vládnej strany CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová. Na konferencii zaznelo mnoho slov. Nemecké médiá opísali akciu ako terapiu, ktorej cieľom bolo nájsť spoločnú reč medzi rôznymi skupinami v strane. A to sa zrejme podarilo. Debatujúci sa zhodli na potrebe prijať viacero prísnych opatrení, čo je jasná ukážka toho, že strana po Merkelovej nastavuje nový kurz. Kto dúfal, že CDU bude pokračovať v politike Merkelovej, bude sklamaný, píše server nemeckého denníka Bild. Lenže sklamaní budú aj tí, ktorí dúfali, že krídlo Merkelovej bude porazené na hlavu. Ani to sa nestalo.

  Diskutéri predložili niekoľko návrhov. Podanie nesprávnych informácií v azylovom konaní by malo byť trestné. Sexuálne trestné činy a násilie proti policajným dôstojníkom by mali byť všeobecne dôvodom na vyhostenie. Polícia by mala získať viac právomocí. Azylové konanie by sa malo v budúcnosti obmedziť na jediný súdny orgán. Sily Frontexu sa majú do roku 2020 zvýšiť na 10-tisíc zamestnancov. To sú len niektoré návrhy, ktoré počas dvoch februárových dňoch prerokovali.

  Na záverečnej tlačovej konferencii padla zo strany médií otázka, či môže dôjsť aj k tomu, že Nemecko uzavrie hranice. „Je to jedna z možností,“ odpovedala Annegret Krampová-Karrenbauerová. CDU by ju zvažovala, ak by migračná kríza znovu narástla do rozmerov z roku 2015. Nemecká vláda však zároveň debatuje s partnermi v zahraničí a usiluje sa o to, aby sa to nestalo.

  Annegret Krampová-Karrenbauerová

  Annegret Krampová-Karrenbauerová  Zdroj: TASR

  Celý článok si môžete v nemčine prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu