Nie sme na psychiatrickej klinike, ale v reálnom svete! Česká politička rázne vstúpila do boja tenistky Navrátilovej s transsexuálmi

  0
  Tenisové legendy Martina Navrátilová (vľavo) a Serena Williamsová nad niektorými vyjadreniami svojich športových kolegov museli len krútiť hlavou (Autor: TASR)

  Slávna tenistka Martina Navrátilová oznámila svetu, že je naklonená férovým športovým zápasom. A keď proti sebe na tenisových kurtoch súťažia žena a muž, ktorý sa považuje za ženu, nezdá sa to Navrátilovej úplne v poriadku. „Nejaký športovec sa rozhodne, že sa stane ženou, začne brať hormóny, vyhrá ako žena kdejaký závod, zarobí si nejaký ten peniaz no a potom zase zmení názor,“ napísala Navrátilová v stĺpčeku. Informoval o tom server irozhlas.cz.

  Organizácia Trans Actual, ktorá bojuje za práva transsexuálov, nenechala na niekdajšej športovej hviezde suchej nitky. Členovia organizácie vyjadrili na sociálnej sieti Twitter nad jej výrokmi sklamanie a označili ich za transfóbne.

   

   

  Zdroj: Twitter / Trans Actual

  Prvej podpredsedníčke ODS sa však zdá, že pravda bude skôr na strane Martiny Navrátilovej. Udženijová vraj má pochopenie pre ľudí, ktorí trpia nesúladom medzi ich psychickým a anatomickým pohlavím, teda transsexualizmom. Musia mať ťažký život a prvá podpredsedníčka ODS je rada, že lekárska veda pokročila tak ďaleko, že môže týmto ľuďom pomôcť. Na svojom webe k tomu však pridala jedno „ale“.

  „Ale to neznamená, že budem zatvárať oči pred absurdným stavom, keď sa niekto ráno zobudí a povie si, že sa dnes cíti ako lietadlo, a všetci to musia bezpodmienečne akceptovať a upravovať podľa toho všetky doterajšie spoločenské zvyky. Nie sme na psychiatrickej klinike, ale v reálnom svete. Možno by sme sa mali nad dôsledkami podobných spoločenských revolúcií poriadne zamyslieť. Tak Pán Boh s nami a zlé preč,“ napísala dáma.

  Alexandra Udženijová

  Alexandra Udženijová  Zdroj: Hans Štembera

  Celé vyjadrenie nájdete na webe alexandraudzenija.cz.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu