Zasahujú desiatky hasičov aj vrtuľník ministerskej letky: Nad Kravanmi plamene spaľujú les

  0
  Na kombosnímke vrtuľníky letky rezortu vnútra a ozbrojených síl hasia za pomoci bambi vaku lesný požiar nad obcou Kravany v okrese Poprad 21. apríla 2019. hasí za pomoci bambi vaku lesný požiar nad obcou Kravany v okrese Poprad 21. apríla 2019 (Autor: TASR)

  Ako o tom TASR informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), požiar vypukol krátko po 9.30 h, pričom sa rýchlo rozšíril.

  “Takmer 100 profesionálnych hasičov a členov dobrovoľných hasičských zborov z viacerých obcí už viac ako päť hodín zasahuje pri rozsiahlom požiari lesného porastu v katastri obce Kravany v okrese Poprad. Doposiaľ zasiahol plochu s rozmerom takmer deväť hektárov. Na mieste udalosti zasahuje aj Modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí,” uviedla Križanová s tým, že hasenie požiaru hasičom komplikuje ťažko dostupný terén.

  FOTO TASR: Na snímke dobrovoľný hasič hasí tlejúce kmene stromov počas lesného požiaru nad obcou Kravany v okrese Poprad 21. apríla 2019. 

  Hasiť požiar pomáhajú i Ozbrojené sily SR. Ako o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková, do terénu bol nasadený vojenský vrtuľník Mi-17 s bambi vakom z vrtuľníkového krídla Prešov.

  Na mieste zasahuje i vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR.

  - Reklama -