Srí Lanka: Polícia varovala pred ďalšími útokmi; ich terčom majú byť mosty

  0
  Armádni vojaci hliadkujú pred kostolom sv. Antona v Colombe na Srí Lanke 22. apríla 2019 (Autor: TASR)

  Polícia potvrdila, že v okolí Kolomba nasadila ďalšie jednotky a vyzvala i námorné sily, aby na riekach rozmiestnili viac plavidiel. Srílanská armáda takisto zriadila špeciálne veliteľské centrum na koordináciu protidžihádistických operácií. Armáda s pomocou policajtov rozbehla v celej krajine rozsiahle pátranie po teroristoch, ich úkrytoch, výbušninách či zbraniach.

  Prezident Maithrípála Siriséna tesne po útokoch povedal, že si myslí, že na Srí Lanke je 140 džihádistov, ktorí podporujú Islamský štát (IS), a vyzval armádu, aby začala po nich pátrať. Odvtedy bolo zadržaných niekoľko stoviek podozrivých; niektorých z nich po vypočutí prepustili. Pri pátraní pomáhajú srílanským orgánom tajné služby USA, Británie či Indie.

  Hovorca vlády Rádžitha Senáratna vo štvrtok večer v rozhovore pre AFP uviedol, že stále prebieha pátranie po štyroch teroristoch.

  Katolícke školy, ktoré mali znovu otvoriť po predĺžených veľkonočných prázdninách, ostanú zatvorené na dobu neurčitú. Štátne školy majú otvoriť v pondelok za prísnych bezpečnostných podmienok. 

  Z obáv ďalších útokov vo štvrtok zrušili i nedeľné omše, ktoré sa mali konať po prvý raz od útokov.

  K odpáleniu bômb na kostoly a hotely z 21. apríla sa prihlásil Islamský štát, srílanská vláda však pripísala zodpovednosť za tieto činy miestnej skupine Národné monoteistické spoločenstvo (NTJ).

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu