sobota, 4 júla, 2020
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump prezradil, o čom vyše hodinu telefonoval s Putinom

Trump prezradil, o čom vyše hodinu telefonoval s Putinom

Trump predtým na Twitteri napísal, že s Putinom debatovali o vzájomnom obchode, Venezuele, Ukrajine, Severnej Kórei, jadrových zbraniach a o obvineniach voči Moskve zo zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016, ktoré obaja predstavitelia opakovane popreli.

Putin vraj o zapletenie sa do diania vo Venezuele nemá záujem

Na tlačovej konferencii sa však Trump venoval najmä Venezuele a jadrovým zbraniam; okrajovo spomenul Severnú Kóreu a údajné ruské zasahovanie do amerických volieb.

“Ľudia (vo Venezuele) hladujú, nemajú potraviny, nemajú pitnú vodu. Pred pár rokmi to mimochodom bola jedna z najbohatších krajín na svete. V tejto oblasti chceme pomôcť a s prezidentom Putinom som na túto tému mal veľmi pozitívny rozhovor,” povedal na tlačovej konferencii Trump.

“O zapletenie sa do diania vo Venezuele nemá (Putin) vôbec záujem. Jediné, čo chce, je vidieť, že sa tam deje niečo pozitívne,” uviedol Trump.

Trump: Vychádzať s Ruskom a Čínou je veľmi dobrá vec

Medzi Washingtonom a Moskvou podľa neho prebiehajú rokovania o novej jadrovej dohode, ktorá by mala viesť k zníženiu “obrovskej palebnej sily” oboch krajín. 

“Na jadrové zbrane vynakladáme miliardy dolárov,” opísal súčasnú situáciu Trump. Dodal, že k americkej dohode s Ruskom by sa časom mohla pridať aj Čína. “Vychádzať s Ruskom a Čínou je veľmi dobrá vec,” zhodnotil americký prezident.

Spravili z komára somára, povedal vraj Putin k správe Muellera 

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v rozpore s Trumpovým tvrdením o nezáujme Ruska angažovať sa vo Venezuele vyhlásil, že ruská vláda presvedčila autoritatívneho venezuelského lídra Nicolása Madura, aby zostal vo svojej vlasti a nepokúšal sa utiecť lietadlom na Kubu.

“Rusi tam majú stovky pôsobiacich ľudí, ak nie viac. To sú postavy, ktoré skutočne kontrolujú smerovanie Venezuely,” vyhlásil vo štvrtok Pompeo.

Trump na tlačovej konferencii zároveň povedal, že s Putinom krátko hovoril aj o správe špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera o údajnom zasahovaní Moskvy do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

“Spravili z komára somára,” parafrázoval Trump Putinove piatkové slová.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

O väzbe Mišenku bude viedenský súd rozhodovať pravdepodobne cez víkend

Vladimír Mišenka sa nachádza v cele policajného zaistenia viedenského justičného paláca a o jeho umiestnení do vyšetrovacej väzby bude s najväčšou pravdepodobnosťou...

ÚVZ pozmenil zoznam rizikových krajín

Ľudia, ktorí na Slovensko prídu z krajín, ktoré opatrením Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nie sú označené ako menej rizikové, budú musieť...

Rezervácie zatiaľ nepotvrdzujú, že by Slováci chceli dovolenkovať doma, potvrdzuje Harbuľák z asociácie hotelov a reštaurácií

Pred koronakrízou pracovalo v gastronómii a hotelierstve takmer 108 000 zamestnancov – najmä v penziónoch, menších hoteloch, reštauráciách, kaviarňach či kolibách po celom Slovensku.  V marci a apríli prišlo o prácu...

Polícia zadržala Norberta Bödöra

NAKA v piatok v noci (22. 45 h) zadržala Norberta Bödöra v rámci akcie Dobytkár, v ktorej vyšetruje úplatky za zatiaľ viac...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 4. júla 2020 - 07:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky