štvrtok, 2 júla, 2020
29.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Most reagoval na protest pred parlamentom: Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako...

Most reagoval na protest pred parlamentom: Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako hasiť požiar

“Poslanci Most-Híd našli riešenie aj pre prípad prelomenia prezidentského veta parlamentom. Navrhli pozmeňujúci návrh, ktorý poslanci prerokujú v skrátenom legislatívnom konaní, práve preto, aby výklad ustanovenia o spievaní a hraní hymny iných štátov bol pre každého jednoznačný. Aby každý vedel, že toto právo im nikto neodopiera a žiadny zákon nezakazuje,” uvádza sa v stanovisku strany, ktorá správanie organizátorov protestu považuje za nezodpovedné.

“Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako hasiť požiar, tvrdí Most-Híd, ktorý organizátorov vyzval, aby si vážili pokojné spolunažívanie.

Niektoré politické strany a politici podľa Mosta-Híd zneužili situáciu a využili dobrú vieru občanov, pre ktorých je maďarská hymna zároveň modlitbou.

Situácia okolo Zákona o štátnych symboloch sa nedá vyriešiť pred parlamentom, ale v parlamente, a poslanci Mosta-Híd urobili potrebné kroky, tvrdí strana, ktorá podľa vlastných slov desať rokov pracovala na zlepšení dobrého a pokojného spolunažívania, v čom chce pokračovať aj v budúcnosti.

V nedeľu na protest pred parlamentom reagoval aj líder SNS Andrej Danko, ktorý sa so zástupcami demonštrantov aj stretol.

Prezident Andrej Kiska vetoval novelu zákona o štátnych symboloch a vrátil ju Národnej rade SR na opätovné prerokovanie ako celok. Novelu predložila do parlamentu SNS ako reakciu na nové logo na dresoch hokejovej reprezentácie.

Strana tak chcela viac chrániť štátne symboly. Okrem iného sa upravila otázka štátnej hymny. Most-Híd nezahlasuje za prelomenie prezidentovho veta.

Pre prípad neschválenia novely pripravia na májovú schôdzu poslanecký návrh na úpravu sporného ustanovenia o hraní štátnej hymny.

Pridať sa má veta: “Predchádzajúcou vetou nie je dotknuté právo fyzických a právnických osôb hrať alebo spievať štátnu hymnu iného štátu.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Fico: Kollár sa správa ako lekvár na polici. Nech si to rieši sama koalícia

Opozičný Smer-SD zrejme nebude pre kauzu diplomovej práce iniciovať odvolávanie predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kolára (Sme rodina) z funkcie. Podstatnejšie...

Fico vymenil 17 predsedov okresných organizácií. Aj z politických dôvodov

Smer-SD vymenil 17 predsedov svojich okresných organizácií, viacerých odvolali z politických dôvodov. Informoval o tom predseda opozičnej strany Robert Fico na štvrtkovej...

Nechajte sa prekvapiť, odkazuje Kollár k svojmu odstúpeniu. Dodal, že Sulíkovi “by sa splnil sen”

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) nevylúčil odchod zo svojej funkcie ani odchod svojho hnutia z koalície. Dodal, že on a rovnako...

Najväčší úspech: Lex korona. Sulík zhodnotil svojich sto dní v rezorte

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) považuje za najväčšie úspechy svojho rezortu počas prvých 100 dní vlády kabinetu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) najmä...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,700 +13 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 206 Last updated: 2. júla 2020 - 16:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky