pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Most reagoval na protest pred parlamentom: Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako...

Most reagoval na protest pred parlamentom: Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako hasiť požiar

“Poslanci Most-Híd našli riešenie aj pre prípad prelomenia prezidentského veta parlamentom. Navrhli pozmeňujúci návrh, ktorý poslanci prerokujú v skrátenom legislatívnom konaní, práve preto, aby výklad ustanovenia o spievaní a hraní hymny iných štátov bol pre každého jednoznačný. Aby každý vedel, že toto právo im nikto neodopiera a žiadny zákon nezakazuje,” uvádza sa v stanovisku strany, ktorá správanie organizátorov protestu považuje za nezodpovedné.

“Rozdúchavať oheň je oveľa jednoduchšie, ako hasiť požiar, tvrdí Most-Híd, ktorý organizátorov vyzval, aby si vážili pokojné spolunažívanie.

Niektoré politické strany a politici podľa Mosta-Híd zneužili situáciu a využili dobrú vieru občanov, pre ktorých je maďarská hymna zároveň modlitbou.

Situácia okolo Zákona o štátnych symboloch sa nedá vyriešiť pred parlamentom, ale v parlamente, a poslanci Mosta-Híd urobili potrebné kroky, tvrdí strana, ktorá podľa vlastných slov desať rokov pracovala na zlepšení dobrého a pokojného spolunažívania, v čom chce pokračovať aj v budúcnosti.

V nedeľu na protest pred parlamentom reagoval aj líder SNS Andrej Danko, ktorý sa so zástupcami demonštrantov aj stretol.

Prezident Andrej Kiska vetoval novelu zákona o štátnych symboloch a vrátil ju Národnej rade SR na opätovné prerokovanie ako celok. Novelu predložila do parlamentu SNS ako reakciu na nové logo na dresoch hokejovej reprezentácie.

Strana tak chcela viac chrániť štátne symboly. Okrem iného sa upravila otázka štátnej hymny. Most-Híd nezahlasuje za prelomenie prezidentovho veta.

Pre prípad neschválenia novely pripravia na májovú schôdzu poslanecký návrh na úpravu sporného ustanovenia o hraní štátnej hymny.

Pridať sa má veta: “Predchádzajúcou vetou nie je dotknuté právo fyzických a právnických osôb hrať alebo spievať štátnu hymnu iného štátu.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 08:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -