utorok, 26 januára, 2021
-0.4 C
Bratislava
Úvod Aréna USA zrušia sankcie voči šéfovi venezuelskej tajnej služby, ktorý prebehol

USA zrušia sankcie voči šéfovi venezuelskej tajnej služby, ktorý prebehol

Manuel Ricardo Cristopher Figuera bol z postu šéfa venezuelskej tajnej služby SEBIN prepustený minulý týždeň, napísal na svojej webovej stránke peruánsky denník El Comercio.

Pence podľa AFP dúfa, že prebehnutie generála Figueru inšpiruje aj ďalších venezuelských vrcholných predstaviteľov, aby odišli od prezidenta Nicolása Madura.

“Dúfam, že kroky, ktoré dnes naša krajina podniká, povzbudia aj ostatných k tomu, aby nasledovali príklad generála Christophera Figueru,” povedal.

Spojené štáty budú uvažovať o uvoľnení sankcií pre všetkých, ktorí podporia ústavu a právny štát, povedal Pence. Figuera a ďalší vrcholní predstavitelia venezuelskej tajnej služby boli na americký sankčný zoznam zaradený vo februári tohto roka.

Pence takisto oznámil, že americká nemocničná loď USNS Comfort sa v júni vráti do oblasti Latinskej Ameriky na päťmesačnú misiu.

Cieľom misie má byť pomoc susedným krajinám poskytujúcim starostlivosť miliónom Venezuelčanov, ktorí svoju krajinu opustili. Protesty sa vo Venezuele začali šíriť od 23. januára, keď sa líder opozície Guaidó vyhlásil za úradujúceho prezidenta.

Napätie v krajine sa vystupňovalo minulý týždeň, keď Guaidó vyzval na povstanie jednotky verné prezidentovi Madurovi.

Podľa údajov OSN sa Venezuela už piaty rok nachádza v recesii, ktorá od roku 2015 vyhnala z krajiny viac ako 2,7 milióna ľudí.

Väčšina z nich utiekla pred biedou a neistotou, pričom takmer štvrtina z 30 miliónov Venezuelčanov, ktorí v krajine zostali, zúfalo potrebuje humanitárnu pomoc.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 10:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky