utorok, 26 januára, 2021
-0.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Venezuela: Guaidó ohlásil demonštrácie

Venezuela: Guaidó ohlásil demonštrácie

“V sobotu o 10.00 h (16.00 h SELČ) sa musíme vrátiť do ulíc a pokračovať v protestoch vo všetkých (federatívnych) štátoch Venezuely,” vyhlásil Guaidó počas tlačovej konferencie.

Dodal taktiež, že bude iniciovať krízové zasadnutie Organizácie amerických štátov (OAS) s cieľom prediskutovať otázku “prenasledovania” členov venezuelského parlamentu.

Zambrana zadržali venezuelské bezpečnostné zložky ešte v stredu. Opozičný politik sa nachádzal v aute pred centrálou svojej strany Demokratická akcia, keď ho obkľúčili ťažko ozbrojení policajti.

Šéf strany Carlos Prosperi uviedol, že bezpečnostné sily odtiahli Zambranovo auto preč, pričom tento politik stále sedel vnútri.

Iný predstaviteľ opozície De Grazia medzitým vyhlásil, že sa v obavách pred zatknutím uchýlil na talianske veľvyslanectvo vo venezuelskom hlavnom meste Caracas.

“Nedoprajem tejto vláde dílerov narkotík radosť z toho, že ma bude vystavovať ako svoju trofej a držať ako zajatca. Zároveň ďakujem za pohostinnosť Taliansku,” napísal De Grazia na Twitteri.

Predstavitelia venezuelskej vlády predtým oznámili, že podpredseda Národného zhromaždenia a viacero ďalších zákonodarcov čelí vyšetrovaniu pre podozrenie z vlastizrady a podnecovania vzbury.

Zambrano je jedným z deviatich politikov, ktorí sa objavili po boku opozičného vodcu Juana Guaidóa, keď pred vyše týždňom bezúspešne vyzýval armádu na povstanie proti prezidentovi Nicolásovi Madurovi.

Napätie vo Venezuele sa stupňuje od 23. januára, keď sa predseda parlamentu Guaidó vyhlásil za úradujúceho prezidenta.

Najnovší pokus o puč odštartoval dvojdňové násilné zrážky bezpečnostných síl s demonštrantami, ktoré si vyžiadali päť obetí na životoch a desiatky zranených.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 10:27 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky