nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Lekár na univerzite v Ohiu údajne zneužil najmenej 177 študentov

Lekár na univerzite v Ohiu údajne zneužil najmenej 177 študentov

Lekár Richard Strauss, ktorý v roku 2005 spáchal samovraždu, je na základe vyšetrovania obvinený z obchytkávania a vykonávania “neopodstatnených prehliadok” mladých mužov – športovcov.

OSU v piatkovej správe uvádza, že vtedajšiemu vedeniu univerzity sa nepodarilo zneužívaniu zabrániť, a to ani napriek sťažnostiam zo strany samotných študentov.

Univerzita zároveň podľa správy nevyvinula “dostatočné úsilie” na prešetrenie celej záležitosti, čo súčasné vedenie OSU označilo za “neprijateľné”.

Vyšetrovatelia informovali, že k zneužívaniu dochádzalo na rôznych miestach campusu vrátane miestností určených na lekársku prehliadku, šatní, spŕch či sáun. 

Viacerí športovci sa sťažovali na neopodstatnené vyšetrenia genitálií a niektorí študenti dokonca vyjadrili domnienku, že činy lekára Straussa boli na škole “verejným tajomstvom”. 

Michael Drake z vedenia školy sa v mene univerzity za incidenty ospravedlnil, pričom uviedol, že vtedajšie vedenie “fundamentálne zlyhalo”, keď sťažnosti študentov dostatočne nepreverilo.

Zároveň však dodal, že dnešnú OSU je treba odlíšiť od univerzity, akou bola pred dvadsiatimi rokmi. 

Richard Strauss odišiel do dôchodku v roku 1998 a v roku 2005 spáchal samovraždu. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 04:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky