piatok, 3 júla, 2020
24.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Talian sa po takmer troch rokoch zajatia v Sýrii vrátil domov

Talian sa po takmer troch rokoch zajatia v Sýrii vrátil domov

Alessandro Sandrini priletel podľa šéfky obrany na medzinárodné letisko Ciampino v Ríme. Pri tejto príležitosti sa poďakoval talianskym tajným službám za úlohu, ktorú zohrali pri jeho prepustení.

Bližšie okolnosti Sandriniho prepustenia nie sú známe. Sandrini (32) sa stratil v októbri 2016 počas pobytu v Turecku. Muž bol viac než rok nezvestný. V júli 2018 zverejnili únoscovia video.

Sandrini je na ňom oblečený v oranžovom zajateckom odeve – strážený dvoma maskovanými mužmi s automatickými puškami – a prosí Taliansko, aby ho pomohlo čo najrýchlejšie, ako to len bude možné, prepustiť.

Sandriniho prepustenie potvrdil v stredu aj taliansky premiér Giuseppe Conte.

Regionálna vláda v severosýrskej provincii Idlib, krytá džihádistickým zoskupením Hajat Tahrír aš-Šám (HTS), bývalou sýrskou odnožou al-Káidy, uviedla, že Taliana uniesol nemenovaný “kriminálny gang, ktorý podniká únosy”.

“Okamžite sme sa obrátili na dotknuté strany, aby sme ho vrátili do vlasti,” uviedol podľa agentúry AFP jeden z predstaviteľov miestnej samozvanej vlády záchrany.

S únoscami sa spojili prostredníctvom informátorov a vyjednávali, až kým “zajatca “neprepustili”. Sandrini na tlačovej konferencii v oblasti turecko-sýrskeho pohraničia povedal, že ho uniesli v tureckom meste Adana.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Demänovská Dolina vyhlásila po zosuve svahu na cestu II/584 mimoriadnu situáciu

Obec Demänovská Dolina v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásila mimoriadnu situáciu po zosuve svahu na cestu II/584, ktorý zapríčinila prívalová voda. TASR o tom...

VIDEO Fico: Rozvrat právneho štátu v podobe bláznivej vlády Matoviča. Neexistuje dôvod na väznenie Kičuru

Neexistuje dôvod na to, aby bol bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán Kičura vo väzbe. Tvrdí to predseda Smeru-SD...

Rozhodnutie o registrácii lieku na COVID-19 platí aj pre Slovensko

Piatkové rozhodnutie Európskej komisie o podmienečnej registrácii lieku na ochorenie COVID-19 s účinnou látkou remdezivir je automaticky platné vo všetkých členských štátoch...

Matovič: Slovensko neplánuje zaradiť Česko na zoznam nie bezpečných krajín

Krajinám Vyšehradskej štvorky (V4) sa podarilo zvládnuť situáciu v súvislosti s koronavírusovou pandémiou aj vďaka vzájomnej komunikácii, v ktorej naďalej pokračujú. Zhodli...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 19:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky