utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Laššáková figuruje v dvoch petíciách: LGBTI nepokladám za oblasť znevýhodnených skupín, píše...

Laššáková figuruje v dvoch petíciách: LGBTI nepokladám za oblasť znevýhodnených skupín, píše sa v jednej z nich

Signatári podpornej petície vo svojom postoji vyjadrujú názor, že dotačná výzva zameraná na podporu aktivít znevýhodnených skupín obyvateľstva sa nemôže vnímať len optikou záujmov LGBTI komunity, ale v celom rámci ako grantová podpora všetkých skupín so sťaženými životnými podmienkami.

LGBTI nepokladajú za oblasť znevýhodnených skupín

Teda i ľudí so zdravotným hendikepom, tých, ktorí žijú v sociálne znevýhodnenom prostredí, ale aj obetí týrania a zneužívania či starších ľudí, ktorí nenachádzajú pomoc v rodine.

“Za cieľ dotácií poskytovaných na podporu znevýhodnených skupín pokladám pomoc týmto skupinám pri začlenení sa do spoločnosti a sebaprijatí. Rozširovanie ideológií LGBTI nepokladám za oblasť znevýhodnených skupín, ” uvádza text petície na podporu ministerky. Doteraz sa k nej pripojilo 10.559 osôb.

Autori petície za odvolanie ministerky hovoria o jej nekompetentnosti

Vyše 8000 ľudí (8032), naopak, podporuje petíciu za ministerkino odvolanie pre zasahovanie do odborných procesov a nekompetentnosť. 

Podľa signatárov tejto petície je výsledkom reálnych rozhodnutí ministerky alarmujúco málo financií na príspevkové organizácie MK SR i ignorancia záujmov niektorých menšinových skupín.

“Od nástupu do svojej funkcie nezískala ministerka Laššáková žiadnu autoritu medzi ľuďmi z kultúry,” tvrdia autori petície za odvolanie šéfky rezortu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -