sobota, 8 augusta, 2020
26.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Potopia Fica a Danka ich vlastní?

Potopia Fica a Danka ich vlastní?

Po množstve škandálov, rozkrádačiek, pri ktorých sa nabalili „naši ľudia“, zistili, že proti DNA týchto strán nič nezmôžu. Zo Smeru či SNS slušné poctivé normálne strany nikdy nebudú a vždy im pôjde iba o kšefty. Osud Slovákov a národa je im vysoko ukradnutý.

To, že Smer sa zmeniť nedá, pochopil aj bývalý poslanec za túto stranu Anton Martvoň, ktorý odišiel zo Smeru v čase najväčšej moci. Tento mladý právnik sa roky snažil ako poslanec aj v rámci strany o jej presmerovanie na iné chodníčky.

Urobiť zo Smeru stranu, ktorá skutočne robí pre Slovensko a jeho občanov, bola však aj pre neho nadľudská úloha, ktorú asi nezvládne nik. Dnes je podpredsedom Národnej koalície a uchádza sa o dôveru ľudí ako kandidát na europoslanca.

„Spolu so mnou začali podporovať Národnú koalíciu i viacerí regionálni predstavitelia a členovia Smeru zo Žilinského kraja, vrátane bývalého krajského predsedu mladých smerákov,“ doplnil Martvoň.

Po tom, ako prestal poslúchať a nechcel sa zúčastňovať na nekalostiach Smeru, skončil na poste generálneho riaditeľa Národného inšpektorátu práce Andrej Gmitter. Za spravodlivejšie Slovensko sa rozhodol bojovať v Národnej koalícii.

Zľava Andrej Gmitter a Rudolf Dupkala

Prešovský krajský predseda strany je dnes nielen aktívny v regionálnej politike, ale uchádza sa aj o možnosť chrániť naše záujmy v europarlamente.

Ani v SNS nie sú všetci spokojní. Autoritárske vedenie jej predsedu Andreja Danka, podozrenia z rôznych kšeftov, ale aj časté presadzovanie hlúpostí. Takto riadia tento štát národniari. Dnes už bývalý funkcionár Eduard Markovič sa postavil Dankovi a tak musel skončiť nielen na poste prešovského krajského šéfa, ale aj v strane.

„Politiku majú robiť ľudia, členovia, sympatizanti a určovať cesty, ako oslovovať ďalších ľudí, ale nie autoritatívne, ako to robil Andrej Danko, zo SNS si urobil vlastnú eseročku,“ dopĺňa Eduard Markovič, momentálne člen Národnej koalície, ktorý ihneď vytvoril aj okresnú organizáciu tejto strany v Poprade.

Pridávajú sa aj nezávislí

„Národná koalícia má dnes vyše 1500 členov vo všetkých regiónoch Slovenska, pretože politika sa má robiť hlavne s ľuďmi a pre ľudí, dávame priestor všetkým nespokojným a oklamaným voličom,“ hovorí Slavěna Vorobelová, predsedníčka strany.

Slavěna Vorobelová

Postupne sa pridávajú nespokojní členovia Smeru, SNS, ale aj KDH či Kotlebovi priaznivci. Zaujímavosťou je, že Národná koalícia nemá stanovené členské a podpora strany je na dobrovoľnej báze. Nechýba ani množstvo nezávislých kandidátov do VÚC či už na poslancov, alebo predsedov. Mnohí z nich kandidovali úspešne.

Peter Oremus a Marta Rácová

V Prešovskom samosprávnom kraji je to Rudolf Dupkala, ktorý pôsobí aj ako mestský poslanec v Prešove, jeho kolegom v Národnej koalícii je aj Peter Oremus, poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja a poslanec mesta Nitra. Aj tí, ktorí kandidovali ako nezávislí, totiž pochopili súčasnú kritickú situáciu, že proti súčasným liberálnym extrémistom sa treba spojiť, lebo nás čaká cesta do pekla!

Rudolf Dupkala

Za rodinu, za tradície, za kresťanstvo, za spravodlivosť je potrebné totiž v dnešnom svete zabojovať, pretože o pár rokov už pre Slovákov tradičné normálne hodnoty nemusia byť samozrejmosťou.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Libanon: Demonštranti v Bejrúte usmrtili policajta, obsadili ministerstvá

Najmenej 230 ľudí utrpelo v sobotu zranenia počas zrážok medzi políciou a demonštrantmi v libanonskom Bejrúte. Skupiny protestujúcich vtrhli do viacerých ministerstiev...

Vysoké Tatry: Po páde v masíve Ostrého štítu zahynul muž

Po páde v masíve Ostrého štítu vo Vysokých Tatrách zahynul v sobotu popoludní muž. Ako na svojej webstránke informuje Horská záchranná služba (HZS), náhodná...

Bejrút: Záchranári sa musia stiahnuť na základne, hrozí eskalácia násilia

Libanonská armáda vyzvala z dôvodu zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie všetky zahraničné záchranné tímy pracujúce v hlavnom meste Bejrút na mieste utorňajšieho výbuchu,...

Strana Za ľudí bude mať sedem podpredsedov

Strana Za ľudí bude mať sedem podpredsedov, počas sobotného snemu v Trenčianskych Tepliciach o tom rozhodli delegáti. Informuje o tom strana na sociálnej...

Generálnu prokuratúru od utorka dočasne povedie prvá námestníčka Viera Kováčiková

Práva a povinnosti generálneho prokurátora (GP) SR bude od utorka (11. 8.) zastávať prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková. Prezidentka...

Analýza: Vlani zarábalo menej ako 600 eur 7,4 % ľudí. Začal boj o minimálnu mzdu

Na Slovensku odštartovala diskusia o výške minimálnej mzdy pre rok 2021. Rezort práce ju navrhuje zvýšiť o 40 eur na 620 eur v hrubom....

Poľsko zaznamenalo nový rekord v počte prípadov nákazy koronavírusom

V Poľsku zaznamenali v piatok 843 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie. Zároveň ide o...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,566 +43 Dnes Úmrtí 31 Uzdravení 1,861 Infikovaných 674 Last updated: 8. augusta 2020 - 22:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky