- Reklama -
Úvod Aréna Čaputová predstavila ďalších ľudí: Zakladám novú tradíciu

  Čaputová predstavila ďalších ľudí: Zakladám novú tradíciu

  0
  Zuzana Čaputová (Autor: TASR)

  “Zakladám novú tradíciu a rozhodla som sa prizvať k spolupráci aj zástupcov a zástupkyne národnostných menšín a odborníčku pre oblasť nových menšín a menšinových práv,” uviedla v piatok na sociálnej sieti.

  S expertným poradným výborom sa podľa vlastného vyjadrenia bude pravidelne stretávať.

  “Je pre mňa dôležité, aby som rozumela situácii, potrebám a problémom, ktorým čelia obyvatelia a obyvateľky národnostných aj nových menšín na Slovensku. Veľmi si vážim ochotu nižšie menovaných odborníkov a odborníčok byť súčasťou tohto neformálneho poradného výboru,” vysvetlila.

  Zverejnila aj mená jednotlivých zástupcov menšín. Maďarskú menšinu by mali zastupovať vedúca ateliéru Vysokej školy výtvarných umení Ilona Németh a tiež historik a riaditeľ Fóra inštitútu pre výskum menšín Attila Simon.

  Rusínsku menšinu budú zastupovať riaditeľka Ústavu rusínskeho jazyka a kultúry Prešovskej univerzity v Prešove Anna Plišková a rovnako hovorca okrúhleho stola Rusínov Slovenska a člen Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny Peter Medviď. 

  Rómska menšina bude zastúpená vedúcou Ústavu romologických štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Jurinou Rusnákovou a spolupracovníkom bude i koordinátor pre Slovensko z Rómskeho vzdelávacieho fondu Viktor Teru.

  Ostatné národnostné menšiny a nové menšiny zastúpi riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry Elena Kriglerová Gallová.

  [relatedarticles title=”Písali sme:” articles=”313781,313747,313738,313712″ ]

  BEZ KOMENTÁRA

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu