Medzi zadržanými na pochode na podporu Golunova je aj Navaľnyj

  0
  Prominentný ruský investigatívny novinár Ivan Golunov plače pri odchode z vyšetrovacieho výboru v Moskve 11. júna 2019. (Autor: TASR)

  Na pochod prišiel aj šéfredaktor spravodajského portálu Meduza.io, pre ktorý Golunov pracuje, informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy.

  Novinár Iľja Azar, ktorý bol jedným z organizátorov akcie, na svojom konte na  sociálnych sieťach podľa Echa napísal, že polícia ho chcela zadržať už pred začiatkom pochodu. Na zadržanie však nemala príslušné nariadenie, uviedol Azar.

  Ivana Golunova, ktorý sa venoval písaniu článkov o korupcii, minulý týždeň v Moskve zadržali na základe obvinení z predaja drog. Po mohutnej kampani na jeho podporu — nielen v Rusku, ale aj v zahraničí —, ministerstvo vnútra oznámilo, že obvinenie stiahlo a trestné stíhanie zastavilo.

  Pochod na podporu Golunova sa v Moskve koná bez povolenia tamojšej radnice. Informovala o tom v stredu rozhlasová stanica Echo Moskvy, podľa ktorej sa organizátorom akcie s úradmi nepodarilo dohodnúť ani na trase pochodu, ani na bezpečnostných opatreniach.

  Jeden z iniciátorov pochodu, novinár Jevgenij Berg, na svojej stránke napísal, že sa vzdáva úlohy organizátora, ale napriek tomu v stredu na poludnie príde k stanici metra Čistyje prudy, kde sa mal pochod k budove mestskej správy ministerstva vnútra na ulici Petrovka začať.

  Jeho účastníci budú žiadať potrestanie vinníkov v kauze Ivana Golunova.

  - Reklama -