Clintonová? To by bol bordel a karavány migrantov. Trump odštartoval drsnú predvolebnú kampaň. A pripomenul, akú tvrdosť prejavil voči Rusku

  0
  Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa bude opätovne uchádzať o post šéfa Bieleho domu vo voľbách v roku 2020 (Autor: TASR)

  Trump na začiatku svojho prejavu pred približne dvadsaťtisícovým davom v Orlande na Floride odštartoval svoju kampaň. Na úvod sa poďakoval viceprezidentovi Mikovi Pencovi, manželke Melanii, ktorá ho uviedla, a pred jasajúcimi davmi vyhlásil: „Spúšťam oficiálne svoju kampaň na druhý mandát.“

  Uviedol, ako miluje americký národ, a sľúbil „udržať Ameriku veľkou“ (Keep America Great). O ekonomike povedal, že je zrejme najlepšia v histórii USA a že Američanov čaká „žiarivá budúcnosť“.

  Venoval sa aj mnohým ďalším úspechom a po skandovaní svojho mena poznamenal: „Ak chcete raz a navždy skoncovať s tým skorumpovaným systémom, príďte 3. novembra a hlasujte, hlasujte, hlasujte.“ Tým mal na mysli dátum prezidentským volieb chystaných na rok 2020. „Už raz sme to urobili a teraz to zopakujeme. Tentoraz dielo dokončíme,“ dodal.

  A potom sa Trump pustil do demokratov, varoval, že sa pokúšajú zničiť USA, ale on sa tomu bude snažiť zabrániť. Trump tak stačil skritizovať médiá, Hillary Clintonovú, Baracka Obamu a vyšetrovanie údajného ruského zasahovania do prezidentských volieb vedené Robertom Muellerom, ktoré označil za „najväčší hon na čarodejnice v politických dejinách“ a „pokus nezákonne zvrátiť výsledky volieb“.

  Hillary Clintonová a Barack Obama

  Hillary Clintonová a Barack Obama  Zdroj: TASR

  „Predstavte si, že máme v roku 2020 vedenie a prezidenta z Demokratickej strany. Pokúsia sa použiť svoju silu proti oponentom a prijímať migrantov, aby rozšírili svoju voličskú základňu,“ varoval Trump, po čom si vyslúžil skandovanie svojho mena.

  „Viete si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby sme nemali múr a chodili by sem karavány migrantov? Bol by tu hrozný bordel. Demokrati nás chcú rozdeliť,“ pokračoval plamenne.

  Vyzval tiež, aby na Deň nezávislosti Spojených štátov 4. júla vyšli ľudia vo Washingtone do ulíc a vzali si so sebou americké vlajky.

  A potom sa opäť vrátil k téme Hillary Clintonová a k machináciám s e-mailami. Následne hovoril aj o Číne a upozornil na situáciu nevýhodnú pre Spojené štáty plynúcu z nevýhodných zmlúv.

  Trump ďalej zdôraznil, že posilnil ozbrojené sily, zaviedol sankcie proti Rusku a zaistil alternatívne dodávky energetických surovín celej Európe, čo vytvorilo konkurenčnú ponuku voči Rusku. „Nikto neprejavil väčšiu tvrdosť voči Rusku ako Donald Trump,“ vyhlásil. A na adresu oponentov dodal, že demokratov nezaujíma Rusko, ale len moc.

  Jediným záujmom Trumpa sú podľa neho len a len obyvatelia USA. Zameral sa aj na nezamestnanosť žien a uviedol, že sa mu ju darí rapídne znižovať.

  Veľký priestor venoval tiež prisťahovalectvu, ktoré bolo hlavnou témou jeho kampane v roku 2016. Zatiaľ čo na Twitteri avizoval vyhostenie „miliónov nezákonných cudzincov“, na mítingu obvinil demokratov, že sa budú snažiť zlegalizovať postavenie nelegálnych prisťahovalcov, aby posilnili svoju voličskú základňu. Demokrati podľa neho „chcú zničiť našu zem, ako ju poznáme“, ale „to sa nestane“.

  A nezabudol sa obuť ani do zdravotného poistenia a Medicare. „Amerika nikdy nebude socialistickou krajinou,“ konštatoval. „My republikáni neveríme v socializmus, my veríme v slobodu!“ vyhlásil.

  Trump spomenul aj priateľské vzťahy s Izraelom, uznanie Golanských výšin a presun ambasády do Jeruzalema. Podporil demokratické tendencie na Kube a vo Venezuele, pričom naopak kritizoval Irán.

  Demokrati by sa podľa Trumpa mohli pokúsiť o deštrukciu „amerického sna“. O svojich protivníkoch z radov demokratov, kde o nomináciu na prezidentského kandidáta bojujú dva tucty uchádzačov, sa potom vyjadroval negatívne aj naďalej a vychvaľoval republikánskych kongresmanov.

  Celý prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa:

   

   

  Zdroj: Twitter/Donald J. Trump

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu