Okamurovi europoslanci v Bruseli odmietli vstať na hymnu EÚ. Následky? Silné čítanie

  0
  Tomio Okamura (Autor: Hans Štembera)

  Na prvom zasadnutí zákonodárneho zboru EÚ vzišlého z májových volieb zaznela Óda na radosť, ktorá je hymnou EÚ. A europoslanci za SPD Hynek Blaško a Ivan David sa nepostavili, keď táto hymna hrala. Predseda SPD vysvetlil prečo. Páni chceli dať najavo svoj odpor k údajnému diktátu Bruselu a chceli ukázať, že budú hájiť národné záujmy Českej republiky.

  „Obaja europoslanci SPD MUDr. Ivan David, CSc. a Ing. generálmajor v. v. Hynek Blaško nepovstali pri dnešnom úvodnom zasadnutí Európskeho parlamentu pri hymne EÚ. Nepovažujeme EÚ za štát a Beethovenovu Ódu na radosť nepovažujeme za hymnu štátu.

  Keď toto nádherné hudobné dielo znie v koncertných sieňach, ľudia tiež nevstávajú, ale s dojatím počúvajú, sediac v hľadisku. Hnutie SPD programovo vystupuje proti diktátu EÚ národným štátom a úplne odmietame myšlienku zániku národných štátov a vzniku multikultúrneho štátu EÚ. Naši zástupcovia nešli do Európskeho parlamentu, aby sa prispôsobovali a kolaborovali s elitami EÚ a ich zámermi.

  Budeme hájiť Českú republiku, ktorá je pre nás na 1. mieste. Hnutie SPD je členom vlasteneckej frakcie Identita a demokracia (ID) na čele s Marine Le Penovou a Matteom Salvinim,“ napísal Okamura na sociálnej sieti Facebook.

  Zdroj: Facebook/Tomio Okamura – SPD

  Samozrejme, že sa objavili aj reakcie, ktoré sa k nepostaveniu sa pri hymne vracali. Napríklad redaktor Deníka N Jan Moláček, ktorý bol redaktorom ČT a ČRo, na Twitteri uviedol, že pri hymne Európskej únie zostali sedieť hendikepovaní poslanci a poslanci SPD. „Takže vlastne len hendikepovaní poslanci,“ podotkol.

   

   

  Zdroj: Twitter/Jan Moláček

  „Ja myslím, že to bude za celých päť rokov jediné, čo ,dosiahnu‘,“ zareagoval na tento tweet bývalý europoslanec za ANO Pavel Telička.

   

   

  Zdroj: Twitter/Pavel Telička

  „A prečo by mali vstávať. EÚ je nejaký štát?“ spýtal sa potom predseda Robotníckej strany sociálnej spravodlivosti Tomáš Vandas.

   

   

  Zdroj: Twitter/Tomáš Vandas

  Predseda Strany nezávislosti Českej republiky František Matějka zase zverejnil obrázok s nápisom: „EÚ má hymnu? A mohla by som ju vidieť?“ Následne ešte dodal: „Ani počuť ju nemôžete.

  Môžete počuť vydarenú skladbu Óda na radosť, pričom jej bezprecedentnému zneužitiu vydávaním za hymnu EÚ sa jej autor už nemohol brániť, pretože bol mŕtvy. Tá skladba neprešla referendami ako súčasť Zmluvy o ústave EÚ. Do Lisabonskej ju už nedali.“

   

   

   

   

  Zdroj: Twitter/František Matějka

  „Všetci vieme, pán podpredseda Okamura, že vy aj vaši europoslanci ste beznádejní neotesanci schopní uraziť každého len trochu slušného človeka v Európe. Jedna vec mi však nie je jasná: prečo sa tým ešte chválite?“ spýtal sa potom na Twitteri predseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

   

   

  Zdroj: Twitter/Miroslav Kalousek

  „Tiež to nevidím. Nechápem drzosť smradľavých neotesaných oposumov z SPD blokovať na Twitteri predstaveného Řeporyjov a nestáť pri hymne,“ napísal pod týmto tweetom starosta pražskej mestskej časti Řeporyje Pavel Novotný (ODS).

   

   

  Zdroj: Twitter/Pavel Novotný

   

  - Reklama -