sobota, 16 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaSalvini má ´dobré správy´: zatvoril najväčšie migračné centrum. Ušetril, tvrdí

Salvini má ´dobré správy´: zatvoril najväčšie migračné centrum. Ušetril, tvrdí

Podľa Salviniho sa počet migrantov v talianskych centrách znížil z vlaňajších 182 000 na 107 000, pričom počet žiadostí o azyl klesol na polovicu – na približne 30 000.

So zatvorením strediska v meste Mineo sa rátalo už niekoľko rokov, keďže prokuratúra odhalila ilegálnu činnosť medzi jeho obyvateľmi vrátane pašeráctva drog migrantmi z Nigérie. Stredisko bolo tiež súčasťou rozsiahleho korupčného škandálu súvisiaceho s ubytovávaním migrantov.

Loď talianskej pobrežnej stráže. Zdroj: TASR

Centrum obývalo 4000 ľudí.

Salvini tvrdí, že zatvorenie strediska uvoľní státisíce eur denne pre verejné a bezpečnostné zdroje.

Ministerstvo vnútra informovalo, že do Talianska prišlo tento rok dosiaľ 3073 migrantov – najmä z Tuniska a Pakistanu. Minulý rok to za rovnaké obdobie bolo 17 000 osôb, kým v roku 2017 predstavovala táto bilancia až 85 000 migrantov.

Salvini odmieta povoliť humanitárnym záchranárskym lodiam prístup do talianskych prístavov, čo vyúsťuje do desiatok patových situácií, hoci niektorým migrantským člnom sa podľa miestnych médií darí dosiahnuť brehy Talianska aj napriek zákazom.

Salvini však trvá na tom, že úrady majú podchytený príchod každého plavidla.

Rozhodnutie o zatvorení centra v meste Minao padlo v júni po tom, ako sa počet tamojších migrantov znížil z vlaňajších 2526 osôb na 152, dopĺňa stanica BBC. Zostávajúci migranti boli prevezení do menších centier.

Salvini vyhlásil, že pre miestnych obyvateľov sú to “dobré správy” a v tejto súvislosti pripomenul vraždu staršieho páru z roku 2015 rukou tínedžerského migranta z Pobrežia Slonoviny, ktorý žil v tábore Mineo.

Salvini obviňuje humanitárne skupiny operujúce v Stredozemnom mori z podpory severoafrických migračných trás.

Talianska vláda v júni prijala zákony umožňujúce udeliť pokutu 50 000 eur plavidlám, ktoré zakotvia bez povolenia v talianskych prístavoch.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 00:53 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img