Kauza zmenky: Ďalší nový dôkaz! Týka sa komunikácie Kočnera a jeho spoločníka

  0
  Na archívnej snímke z roku 1998 zľava Kočner s Ághom v markizáckom Fajn klube. (Autor: TASR)

  Prokurátor odmietol po otázkach novinárov na obsah komunikácie reagovať, vzhľadom na to, že dôkaz ešte nebol vykonaný.

  Takisto nekomentoval, či bola otázka z pondelkového pojednávania (22. 7.) v súvislosti  s výrazmi „slina“ a „slintoš“ smerovaná práve na údajnú komunikáciu Mariana Kočnera a Štefana Ágha.

  Komunikácia by sa mala čítať pri svedeckej výpovedi obvineného Štefana Ágha. Je však na senáte, či to aj pripustí. Obhajca Pavla Ruska Marek Para na súde dôkaz namietal s tým, že postupné predkladanie nových dôkazov zasahuje do práva na obhajobu.

  Para zároveň žiada, aby sa prepis komunikácie nedostal do médií.

  Ágh mal byť v kauze Gamatex spolupáchateľom Kočnera a Ruska pri falšovaní zmeniek. Na otázku TASR, prečo bolo konanie s Ághom. odčlenené na samostatné konanie, reagoval Šanta s tým, že súd v súvislosti s ním ešte zabezpečuje potrebné dôkazy v prípravnom konaní.

  Na stredajšom pojednávaní tak bude mať postavenie svedka. Ďalším dôvodom je aj väzobné stíhanie Kočnera. Tomu beží väzobná lehota, vzhľadom na ktorú musí prokuratúra postupovať rýchlejšie ako pri Ághovi, u ktorého väzobné dôvody zistené neboli.

  Po prestávke vypovedá na súde Anna Hausknotzová, ktorá v čase kauzy Gamatex pracovala pre licenčnú radu.

  Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora „po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.“

  Marian Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej. Na súde ju obvinil zo zavinenia situácie, ktorá viedla k predmetným zmenkám.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu