utorok, 2 marca, 2021
10.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump si neželá násilný zásah Číny v Hongkongu, avizoval telefonát so Siom

Trump si neželá násilný zásah Číny v Hongkongu, avizoval telefonát so Siom

“Nechcel by som byť svedkom násilného zákroku,” povedal Trump pred odletom na politické zhromaždenie v štáte New Hampshire. Dodal, že čínsky prezident by situáciu v Hongkongu “dokázal vyriešiť veľmi humánnym spôsobom”.

V súvislosti s možnosťou čínskeho zásahu v Hongkongu, kde pokračuje vlna prodemokratických protestov, vyjadril Trump vo štvrtok “veľké znepokojenie” a oznámil, že “čoskoro” bude telefonicky hovoriť so svojím čínskym náprotivkom.

Trump napísal tento týždeň na Twitteri, že podľa zistení amerických spravodajských služieb Čína zoskupuje svoje sily pri hranici s Hongkongom. Pred obranou hongkongských demonštrantov však šéf Bieleho domu uprednostňuje obchodné rokovania s Čínou, poznamenala AP.

Spojené štáty vyjadrili ešte v stredu “hlboké znepokojenie” nad správami o pohyboch čínskych “polovojenských” síl na hranici s Hongkongom a vyzvali Peking, aby rešpektoval autonómiu tohto územia.

Hongkong, jedna z dvoch osobitných administratívnych oblastí Číny, bol uplynulý víkend už desiatykrát dejiskom často násilných protestov proti návrhu zákona, ktorý by umožnil vydávanie jeho obyvateľov podozrivých zo spáchania trestných činov do pevninskej Číny.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 311,002 +2,077 Dnes Úmrtí 7,388 +118 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 48,314 Last updated: 2. marca 2021 - 18:14 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky