Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

  0
  Na kombosnímke zľava Jeffrey Epstein na archívnej snímke z 27. júla 2006 a väznice v New Yorku, v ktorej mal spáchať samovraždu (Autor: AP/ TASR)

  Ten vo svojej väzenskej cele v New Yorku 10. augusta spáchal samovraždu, pripomenuli tlačové agentúry AFP a AP.

  “Vyšetrovania… sa budú sústreďovať na možné zločiny spáchané na francúzskych obetiach na francúzskom území, ako aj v zahraničí. Vyšetrovaní budú francúzski občania,” uviedol prokurátor Heitz v piatkovom oznámení.

  Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

  V oznámení Heitza sa tiež uvádza, že rozhodnutie začať predbežné vyšetrovanie sa opiera o “zložky odovzdané” jeho prokuratúre a o “výmenu správ s americkými orgánmi”.

  Vyšetrovanie sa bude zaoberať takisto tvrdeniami, že Epstein a ďalší ľudia boli dlhé roky členmi rozsiahlej siete obchodujúcej so sexom s deťmi.

  Tento krok nasleduje po tom, čo vyšetrovatelia v USA odhalili kontakty zdiskreditovaného finančníka vo Francúzsku.

  Epsteina (66) zatkli 6. júla, hneď po jeho príchode do USA z Paríža, kde vlastnil prepychový apartmán v blízkosti Víťazného oblúka. Samovraždu spáchal 10. augusta v cele newyorskej väznice, kde čakal na súdny proces pre nové obvinenia z obchodovania s neplnoletými dievčatami a zo založenia zločineckej siete. Epstein vinu popieral. V prípade usvedčenia mu hrozilo 45 rokov väzenia.

  Francúzska organizácia obhajujúca detské obete sexuálneho zneužívania, Innocence En Danger (Nevinnosť v ohrození), tento týždeň oznámila, že má výpovede desiatich svedkov o údajných sexuálnych zločinoch spáchaných voči neplnoletým osobám vo Francúzsku.

  Osoby, ktoré sa podľa svojich slov stali obeťami, nie sú všetko Francúzi, ale údajné trestné činy “sa odohrali na francúzskom území a zrejme boli spáchané rukami Francúzov”. Uviedla to šéfka organizácie Homayra Sellierová.

  Jedným z Epsteinových blízkych priateľov a spojencov bol niekdajší vplyvný francúzsky modelingový magnát Jean-Luc Brunel, ktorý podľa súdnych dokumentov získaval pre Epsteina mladé dievčatá, ale dopustil sa aj znásilnenia. Francúz obvinenia v minulosti poprel. Avšak tak ako ani ďalších bývalých Epsteinových spojencov, ani jeho nevypočuli v súvislosti s novými obvineniami proti Epsteinovi zo začiatku júla.

  Epstein bol za pedofilné trestné činy odsúdený už v minulosti: v roku 2008 sa na Floride priznal k obvineniam súvisiacim s prostitúciou maloletých dievčat a odpykal si 13 mesiacov väzenia.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu