štvrtok, 21 októbra, 2021
14.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPrezidentom Slovenskej rektorskej konferencie sa stal Rudolf Kropil

Prezidentom Slovenskej rektorskej konferencie sa stal Rudolf Kropil

„Slovenské vysoké školy potrebujú stabilné prostredie s väčšou mierou flexibility, a to v oblasti legislatívnej, ako aj finančnej. Zmeny k lepšiemu dosiahneme iba spoločným úsilím všetkých zainteresovaných partnerov. SRK by preto mala v tomto duchu naďalej podporovať úzku spoluprácu slovenských rektorov s rezortom,” komentoval Kropil.

Prezidentom SRK bol Kropil už počas dvoch funkčných období, a to v rokoch 2014 až 2018. Následne pôsobil ako viceprezident konferencie.

Za svoje priority v nasledujúcom období označil zachovanie kontinuity v činnosti SRK, modernizáciu vysokoškolskej infraštruktúry a zlepšenie podmienok slovenských vysokých škôl, zvýšenie flexibility legislatívneho prostredia a získanie podpory pre sektor vysokých škôl pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami.

Kropil je rektorom Technickej univerzity vo Zvolene a profesorom v odbore Aplikovaná zoológia. V rámci pedagogickej činnosti je gestorom ekologických a zoologických predmetov.

Vo vedeckovýskumnej činnosti sa špecializuje na riešenie problematiky trvalo udržateľného rozvoja, aplikovanej zoológie a ekológie lesa v prepojení na ďalšie ekonomické, lesnícke, ekologické a environmentálne disciplíny.

Bol tiež vedúcim viacerých projektov a ako národný koordinátor riešil desať medzinárodných projektov.

Je autorom a spoluautorom viac ako sto vedeckých a odborných prác, na ktoré zaznamenal viac ako 500 ohlasov. Radou Európskej únie bol v roku 2015 vymenovaný za člena Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru, od roku 2018 je členom jeho predsedníctva.

Je tiež zástupcom SRK vo Výbore Európskej asociácie univerzít.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img