pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Hamáček sa zachoval ako idiot, Zeman ako trucovité decko, píše Ondřej Neff

Hamáček sa zachoval ako idiot, Zeman ako trucovité decko, píše Ondřej Neff

Publicista a spisovateľ Ondřej Neff sa domnieva, že v súčasnej chvíli sa na českej politickej scéne vlastne nedeje nič podstatné a ľudia by urobili lepšie, keby sa vydali napríklad k vode, kým panujú horúčavy, pretože ktovie, čo prinesie ochladenie.

Česko síce zažilo politickú krízu, ktorá odštartovala v polovici mája tlakom na odchod vtedajšieho ministra kultúry Antonína Staňka (ČSSD) z funkcie, ale tá sa skončila tým, že si do ministerského kresla nakoniec sadol jeho stranícky kolega Lubomír Zaorálek.

Neff má v tejto kríze jasno. „… Hamáček sa zachoval ako idiot, Babiš je slaboch a Zeman je v roli trucovitého decka, ktoré búcha hračkami, lebo vie, že sa mu nemôže nič stať,“ napísal Neff na serveri Neviditelný pes.

Jan Hamáček

Jan Hamáček  Zdroj: TASR

Ani za českými hranicami nie je pokoj. V Taliansku sa predseda Ligy Matteo Salvini pokúsil zhodiť vládu, vyvolať predčasné voľby – a skončilo sa to tak, že sám skončil v opozícii a na juhu Európy sa zrodila iná vláda. Bez volieb. Podľa Neffa bude nová vláda rovnako nestabilná ako tá predchádzajúca.

Matteo Salvini

Matteo Salvini  Zdroj: TASR

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 09:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -