piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Dva svety? Žiadny most? Nemecký denník spustil tvrdú kritiku vlastnej krajiny

Dva svety? Žiadny most? Nemecký denník spustil tvrdú kritiku vlastnej krajiny

 “Rovnako ako predtým, aj teraz sú tu dva svety – východonemecký a západonemecký, pričom medzi nimi neexistuje takmer žiadny most. Väčšina obyvateľov zo západnej časti Nemecka sa pozerá na tieto udalosti vo východnom Nemecku zvrchu. Východonemecké dejiny od roku 1989 nepovažujú za spoločnú históriu, ale za niečo cudzie,” napísal denník, z ktorého cituje tlačová agentúra DPA.

Hoci v Sasku zvíťazili kresťanskí demokrati (CDU) kancelárky Angely Merkelovej, AfD skončila na druhom mieste.

Tomuto krajne pravicovému a protiimigračne zameranému politickému subjektu sa podarilo oproti roku 2014, keď ho volilo 9,7 percenta voličov, získať o 17,8 percenta hlasov viac.

AfD skončila na druhom mieste aj v Brandenbursku, kde ju podporilo 23,5 percenta voličov. AfD si oproti posledným voľbám, kedy ju podporilo 12,2 percenta voličov, polepšila o 11,3 percentuálnych bodov.

Zvíťazila tu Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), ktorá je koaličným partnerom CDU aj v celonárodnej nemeckej vláde.

Posilnenie si postavenia danej krajne pravicovej strany vo východnej časti Nemecka môže podľa DPA ohroziť budúcnosť koalície CDU so stredoľavicovými sociálnymi demokratmi a destabilizovať Nemecko ako najväčšiu európsku ekonomiku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Pred 70 rokmi začala vysielať legenda: Rádio Slobodná Európa

Rozhlasová stanica Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe, RFE) bola počas studenej vojny dôležitým prostriedkom, ktorý prinášal obyvateľom východnej Európy necenzurované informácie,...

Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii, uviedol Matovič vo Varšave

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa...

Francúzsky premiér podal demisiu

Francúzsky premiér Édouard Philippe odovzdal v piatok demisiu do rúk prezidenta Emmanuela Macrona. Oznámil to Elyzejský palác a informáciu priniesla agentúra DPA.

V Česku sa opäť zrýchlil nárast počtu nakazených koronavírusom

V Česku sa po troch dňoch spomaľovania nárast v počte ľudí nakazených novým koronavírusom opäť zrýchlil - za štvrtok ich bolo 132....
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 13:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky