utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú dva týždne

Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú dva týždne

Všeobecná zdravotná poisťovňa

“Benefity Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) majú koncepciu. Sú zamerané na najčastejšie ochorenia, ktorým možno predísť. Benefitmi VšZP vedie poistencov k zodpovednosti za vlastné zdravie. Odhaľujeme riziká smrteľných ochorení, komplexne chránime zdravie žien, bojujeme s civilizačnými chorobami, strážime deti, aby neboli obézne, prispievame deťom na dentálnu hygienu, chránime pred nákazlivými ochoreniami, či podporujeme zdravý životný štýl,” povedala pre TASR hovorkyňa štátnej ZP Slávka Gáborová.

Ako doplnila, vo VšZP nie je na prvom mieste zisk, ale poistenec a je lídrom v uplatňovaní najmodernejších liečebných postupov a v podpore prevencie. Výsledky o počte prepoistených osôb bude VšZP komentovať až po tom, keď budú potvrdené ÚDZS.

Dôvera

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera tvrdí, že o poistencov bojuje po celý rok. “Robíme to prvotriednym servisom a užitočnými výhodami. Sme rodinná zdravotná poisťovňa, po celý rok sa snažíme o to, aby rodičia svoje narodené deti poistili v Dôvere a mali sme im čo ponúknuť počas celého ich života, v zdraví aj v chorobe. Každý novorodenec dostane BabyBox v hodnote 50 eur. Ponúkame im príspevok do výšky 100 eur ročne na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu či dodatočnú päťpercentnú zľavu na všetky ponuky na zľavových portáloch. Medzi najobľúbenejšie výhody dlhodobo patrí aj možnosť získať späť doplatky za lieky až do výšky 200 eur pre deti do 18 rokov veku, ich matky a otcov, čo ponúkame ako jediná zdravotná poisťovňa na Slovensku,” komentoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

ZP eviduje približne 110.000 prijatých prihlášok.

Union

Pre Union ZP je spravodlivosť základným princípom. “Nerobíme rozdiely, či je u nás poistenec dva mesiace alebo tri roky. Všetkým ponúkame rovnaké služby bez obmedzenia dĺžky poistného vzťahu, spoločenského statusu alebo výšky poistného. Rovnako je to aj pri našich partneroch, kde nerozlišujeme, či je zo štátneho, súkromného prostredia alebo niekoho známy či politický nominant. Ako jediná zdravotná poisťovňa má tiež výhodu sesterskej komerčnej Union poisťovne, no a toto výnimočné spojenie prináša pre našich poistencov nadštandardné výhody. Sme transparentná zdravotná poisťovňa bez korupcie a klientelizmu, s ktorou sa nespájajú žiadne spoločenské kauzy,” zhodnotil hovorca Union ZP Matej Neumann.

Počet zmenových prihlášok podľa jeho slov v ZP pribúda. V súčasnosti ich evidujú desiatky tisíc, čo je podľa hovorcu podstatne viac ako v minulom roku.

Ostatné

Zoznamy ostatných výhod pre svojich klientov sú zverejnené na webových stránkach zdravotných poisťovní. Zmena zdravotnej poisťovne nastane 1. januára 2020.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 09:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -