Soros nie je zlý! Presviedča Český rozhlas

  0
  Americký miliardár a filantrop George Soros (Autor: TASR)

  Na miliardára Georgea Sorosa ako na podporovateľa migračnej vlny ukazuje často Ľuboš Blaha, Petr Bystroň z Alternatívy pre Nemecko, český poslanec Tomio Okamura, taliansky exminister vnútra Matteo Salvini alebo maďarský premiér Viktor Orbán.

  BBC si položila otázku, kde sa vlastne zrodil obraz Georgea Sorosa ako pekelníka. Správu priblížil Český rozhlas.

  Všetko sa vraj začalo v roku 1992.

  „Odkiaľ sa však vzalo presvedčenie, že práve Soros je úhlavným konšpirátorom planéty? pýta sa BBC. V Británii je nenávidenou figúrou od septembra 1992, keď donútil Spojené kráľovstvo k odchodu z Európskeho mechanizmu výmenných kurzov. Špekuláciou zarobil miliardu dolárov,“ uviedol server.

  V roku 2003 sa potom postavil proti rozpútaniu vojny v Iraku a začal podporovať vtedy opozičnú americkú Demokratickú stranu.

  „Nový a podstatne nebezpečnejší rozmer útokom na miliardára dodalo víťazstvo Donalda Trumpa. Keď zahynula v auguste 2017 jedna demonštrantka počas rasových nepokojov v Charlottesville, ihneď sa objavili tvrdenia, že si všetko objednal Soros, aby poškodil obraz nového prezidenta,“ pokračoval verejnoprávny rozhlas.

  Donald Trump

  Donald Trump  Zdroj: TASR

  Maďarský premiér Viktor Orbán vraj začal na Sorosa útočiť na radu dnes už zosnulého politického poradcu Arthura Finkelsteina, ktorý hovorieval, že ak chce politik uspieť, musí si nájsť nepriateľa, proti ktorému sa vymedzí. Nestačí si však nájsť liberálnu demokraciu, ktorú Orbán opakovane napadol. Finkelstein údajne odporučil Orbánovi, aby si našiel konkrétnu osobu, s ktorou liberálnu demokraciu spojí. A Orbán si našiel Sorosa.

  Viktor Orbán

  Viktor Orbán  Zdroj: TASR

   

  - Reklama -