Mazureka už prebrali: Takto komentoval Pellegrini rozhovor s Ficom

  0
  Robert Fico a Peter Pellegrini (Autor: TASR)

  “Prešli sme si aj tieto veci a sme si to vyjasnili. Sme ďalej pripravení fungovať, ako je našou povinnosťou,” povedal po stretnutí vedenia Pellegrini.

  Na otázku, či dal Fico prísľub, že nebude koketovať s fašistami, Pellegrini povedal, že si dali viacero prísľubov. Zároveň odmietol, aby tisícky členov Smeru-SD boli kritizované za zlyhania jednotlivcov.

  Predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti uviedol, že exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Fico to vyslovil v súvislosti s odsúdením Mazureka za hanobenie národa, rasy a presvedčenia.

  Tvrdil, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií. Mazurek čelil obžalobe pre hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v rádiu.

  Premiér sa s Ficovým krokom nestotožňoval.

  “Ospravedlňovať hocikoho, kto popiera alebo bude popierať holokaust alebo teror voči komukoľvek, voči jeho náboženstvu, rase, presvedčeniu, je neprípustné,” uviedol Pellegrini ešte predtým, ako s Ficom hovoril.

  - Reklama -