Kotlebovi môžeme ticho závidieť, hovorí Fico vo videu. Pri Mazurekovi zašiel ešte ďalej

5.9.2019 16:16

Exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Dodal, že Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientáciou.

Kotlebovi môžeme ticho závidieť, hovorí Fico vo videu. Pri Mazurekovi zašiel ešte ďalej
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

„Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR voči poslancovi NR SR Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť“.

Fico dodal, že "Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu“. 

"Predsedovi ĽSNS Mariánovi Kotlebovi môžeme však len ticho závidieť, ako mu hlupáci naháňajú percentá," aj to hovorí vo videu expremiér.

Trojčlenný senát NS SR odsúdil Milana Mazureka za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10.000 eur. NS SR sprísnil v utorok (3. 9.) na svojom verejnom zasadnutí minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt je právoplatný. Mazurek tak už nie je poslancom Národnej rady (NR) SR.

Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stovka neriešených prípadov a takáto pokuta! Aj o tom je verejné obstarávanie na Slovensku

11:51 Stovka neriešených prípadov a takáto pokuta! Aj o tom je verejné obstarávanie na Slovensku

Dlhodobo neriešených prípadov na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO) bolo objavených celkovo 101. Z…