nedeľa, 29 novembra, 2020
-0.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Zamestnankyňa prezidentskej kancelárie reaguje na škandalózny príspevok. Čaputová odkázala toto

Zamestnankyňa prezidentskej kancelárie reaguje na škandalózny príspevok. Čaputová odkázala toto

Pod popreškrtanou fotkou avizujúcou Národný pochod za život bolo v jej profile na instagrame uvedené: „Inkvizítori. Pokrytci. Pedofili. Úchyláci.” Skutočne to písala zamestnankyňa kancelárie prezidenta?

Čo k tomuto škandalóznemu príspevku (ktorý medzičasom z Instagramu zmizol) povedala pre ParlamentnéListy.sk samotná Henrieta Hajtová?

Marek Trubač: Veď by ma upálili!

Účastníci Národného pochodu za život žiadajú politikov, aby zákonom začali chrániť nenarodené deti pred vraždením. Na instagramovom profile Hajtovej z kancelárie prezidenta sa píše, že sú to úchyláci.

Na zhromaždení boli desiatky tisíc ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová neustále apeluje na slušnosť a politiku.

„Viete si predstaviť, že by som ja povedal niečo podobné? Veď by ma upálili!” reagoval pre ParlamentnéListy.sk bývalý hovorca exprezidenta Gašparoviča Marek Trubač.

„Je pravda, že v mojich časoch nebol Instagram, ale Facebook, kde som vzhľadom na povolanie v Kancelárii prezidenta SR nemohol prezentovať svoj osobný postoj k závažným spoločenským udalostiam, trebárs ku kauze nevymenovania Čentéša na post generálneho prokurátora. Je jasné, že ľudia neoddeľujú súkromné vyjadrenia od pracovných, a mohli by môj názor vztiahnuť na názor prezidenta,” konštatoval Marek Trubač.

Hovorcu prezidentky Zuzany Čaputovej Martina Strižinca sme sa opýtali, aký postup zvolila kancelária prezidentky voči Henriete Hajtovej a ako na príspevok reagujú?

Čaputová sa od vyjadrení dištancuje

“Pani prezidentka sa od vyjadrení dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,” uviedla pre náš portál Čaputová prostredníctvom svojho hovorcu Martina Strižinca v utorok po 21.00 hodine.

Strižinec je momentálne na pracovnej ceste v Spojených štátoch a na naše otázky najskôr neragoval a tak sa ParlamentnéListy.sk spojili aj so samotnou Henrietou Hajtovou.

„Ja vlastne nie som kompetentná to komentovať nijako,” uviedla pre ParlamentnéListy.sk Hajtová. Neospravedlnila sa dotknutým ľuďom ani nepotvrdila, že je to jej súkromný názor, zároveň však nepotvrdila ani nevylúčila, či predmetný príspevok na jej instagramovom profile je skutočne jej dielom.

Kurilovská odporúča obrátiť sa na políciu

Odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská odporúča každému, kto sa cíti dotknutý, aby sa obrátil na políciu. „V tejto sekunde vám nepoviem, či môže ísť o trestný čin, alebo len priestupok. Odporúčam, aby sa ktokoľvek, kto sa cíti dotknutý, že bol verejne osočený pre svoje presvedčenie, sa obrátil na políciu,” reagovala pre ParlamentnéListy.sk Lucia Kurilovská.

Skôr, ako nám Strižinec tlmočil stanovisko Čaputovej, vznikol nasledujúci rozhovor ParlamentnýchListov.sk a zamestnankyne Tlačového oddelenia Kancelárie prezidentky SR Henriety Hajtovej:

 

 • Prosím vás, ten váš obrázok na tom instagrame…

 • Hajtová: Uhm…

 • Chcem sa opýtať, či by ste ho stále ešte zverejnila, keď už viete, koľkých ľudí sa to dotklo?

 • Hajtová: Ja by som, ja by som to zatiaľ nekomentovala ani vôbec by som sa nevyjadrovala k pravosti toho obrázka, ani k ničomu, lebo vlastne Maťo Strižinec je hovorca a on je momentálne v Amerike. Čiže ja vlastne nie som kompetentná to komentovať nijako.

 • Ale viete, či ste to tam dali, alebo nie?

 • Hajtová: Nebudem to komentovať, rozumiete mi? Po dohode s mojimi nadriadenými by som sa vyjadrila.

 • Mohli to byť hackeri?

 • Hajtová: Prosím?

 • Alebo sa vám niekto dostal k účtu?

 • Hajtová: To ja neviem. To naozaj, akože, nie je v mojej kompetencii nejako fabulovať.

 • No lebo keď ste to tam vy dali, respektíve keď ste to tam nedali vy, potom to musel dať niekto iný..

 • Hajtová: Hm.

 • OK, takže až keď príde Martin Strižinec z Ameriky?

 • Hajtová: Uhm, uhm, uhm.

 • A kedy má návrat hlásený?

 • Hajtová: Oni sa vrátia v piatok.

 • Dobre. A dali ste teda taký status alebo nedali?

 • Hajtová: Nebudem to komentovať, nehnevajte sa, nebudem to komentovať. Pekný deň.

Autor: Lucia Balichová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

ANALÝZA Black Friday aj predvianočné nákupy budú viac online. Analytička upozorňuje na možné riziká

Zákazníci v Európe, vrátane Slovenska, plánujú tento rok na nákupy počas Black Friday a v predvianočnom období míňať viac online. Situáciu ovplyvňuje koronakríza....

Pápež František vymenoval 13 nových kardinálov vrátane prvého Afroameričana

Pápež František v sobotu vymenoval 13 nových kardinálov, medzi ktorými je aj vôbec prvý kardinál afroamerického pôvodu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Novela zákona o štátnom občianstve by sa mohla predložiť začiatkom nového roka, uviedol rezort vnútra

Novelu zákona o štátnom občianstve by mohol rezort vnútra predložiť na rokovanie vlády začiatkom budúceho roka. Pre TASR to uviedla Petra Friese...

Krajčího tvrdenie o nepriaznivom otáčaní krivky vývoja pandémie je šírenie poplašnej správy, tvrdí Cár

Sledovanie len absolútneho počtu pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus je odborne, ale hlavne vecne nekorektné a jeho favorizovanie pri uvoľňovaní epidemiologických opatrení...

V Londýne zadržali viac ako 60 ľudí na demonštrácii proti pandemickým opatreniam

Viac ako 60 ľudí zadržali v sobotu v Londýne na demonštrácii proti epidemiologickým opatreniam. K zatýkaniam došlo v súvislosti s potýčkami, ktoré...

Na hraničnom priechode v Kračúnovciach zadržali siedmich nelegálnych migrantov

Predbežne siedmich nelegálnych migrantov zadržala v sobotu popoludní polícia v tureckom kamióne smerujúcom na hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek v Kračúnovciach v okrese Svidník....

Záplavy na Sardínii: zahynuli najmenej traja ľudia

Najmenej traja ľudia zahynuli v sobotu na Sardínii pri záplavách spôsobených silnými dažďami. Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby. S odvolaním sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 104,632 +1,526 Dnes Úmrtí 798 +27 Dnes Uzdravení 62,094 Infikovaných 41,740 Last updated: 29. novembra 2020 - 01:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky