pondelok, 1 marca, 2021
1.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusko ponúklo Slovensku spoluprácu, informovala Matečná

Rusko ponúklo Slovensku spoluprácu, informovala Matečná

“Ruská strana bola mimoriadne dobre informovaná o našich prípadoch a o lokalizácii, kde africký mor je, a ponúkli spoluprácu, keďže boria sa aj tu v niektorých lokalitách s africkým morom ošípaných, že nám vedia pomôcť,” povedala Matečná.

Ruský minister zároveň podľa nej vyjadril nádej, že výskumné ústavy oboch krajín, ktoré sa zaoberajú africkým morom ošípaných, by mohli spolupracovať napríklad aj na vývoji vakcíny.

Rokovanie sa týkalo aj možnosti spolupráce v ďalších oblastiach. Podľa Matečnej ruskú stranu zaujímal aj prezentačný deň slovenských potravinárov, ktorý sa uskutočnil v piatok na slovenskom veľvyslanectve v  Moskve.

Témou schôdzky s Patruševom bola i digitalizácia a použitie “precízneho poľnohospodárstva”. Slovensko môže podľa Matečnej v tejto oblasti ponúknuť mnoho vedomostí. Ministerka sa s ruským náprotivkom rozprávala tiež o vede a výskume. 

“Naozaj, ruská strana má veľký dopyt a hlad po inováciách a vedia, že naše výskumné ústavy robia na mnohých európskych projektoch,” konštatovala s tým, že aplikované pôdoznalectvo, ktoré sa robí na Slovensku, je výnimočné a ruská strana oň prejavila záujem.

Matečná a Patrušev sa dohodli, že obe strany si navzájom pošlú témy, o ktorých by mohli komunikovať a v ktorých by našli prienik.

“V krátkej budúcnosti, možno že pán minister by prišiel aj na Slovensko. Rád prijal pozvanie, ale už aj s expertnými tímami, aby sme už vedeli spolupracovať na konkrétnych témach a na konkrétnych procesoch,” uviedla Matečná.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 Úmrtí 7,189 Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 07:43 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky