nedeľa, 4 decembra, 2022
5 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Danko by sa mal ospravedlniť. Sme šokovaní. Odbory takto udreli na...

VIDEO Danko by sa mal ospravedlniť. Sme šokovaní. Odbory takto udreli na šéfa SNS

“Sme šokovaní z reakcie predsedu parlamentu, ak obhajobu minimálnej mzdy považuje za teátro. Ak naozaj na tom trvá, mal by sa ospravedlniť všetkým zamestnancom, ale hlavne členom odborov, ktorí sa verejného zhromaždenia pred Úradom vlády SR zúčastnili. Verejné zhromaždenia na podporu akýchkoľvek zamestnaneckých požiadaviek sú totiž úplne normálnym nástrojom práce odborov,” uviedla pre TASR hovorkyňa KOZ SR Martina Nemethová.

Danko tiež vyhlásil, že schválené zvýšenie minimálnej mzdy z 520 eur na 580 eur považuje za nezodpovedné. Zaujíma ho, aký bude mať tento krok vplyv na štátny rozpočet a podnikateľov.

Avizoval tiež zaslanie listu KOZ SR a chce žiadať rovnakú zmluvu, ako má Smer-SD. Nemethová upozornila na to, že odbory si na presadzovanie svojich požiadaviek hľadajú partnerov, s ktorými majú najväčšie programové prieniky.

“Ak SNS zašle návrh zmluvy o spolupráci, tá bude predmetom rokovania príslušných orgánov KOZ SR. Pokiaľ sa však predseda NR SR Andrej Danko za svoje vyjadrenie, že 'niektorí páni v odboroch žijú v hlbokom komunizme' neospravedlní, nevidíme dôvod sa o nejakej spolupráci vôbec baviť,” dodala Nemethová.

„Po dnešnom rokovaní vlády sa ospravedlňujeme podnikateľom za to, ako sa dnes zneužila propaganda na zvýšenie minimálnej mzdy. SNS je pripravená rokovať o nastavení automatu na minimálnu mzdu, súčasne ale i pre dôchodky. Nie je možné, aby naši starí rodičia žili z 270 eur,“ uviedol včera šéf SNS Danko, pričom video z tlačovej konferencie na predmetnú tému si zavesil na stenu sociálnej siete.

Šéf parlamentu okrem iné tiež vyhlásil, že SNS je za systematizáciu úpravy minimálnej mzdy a jej postupné zvyšovanie. „Musíme skončiť s pretekmi zvyšovaním minimálnej mzdy,” povedal Danko. 

Autor: TASR/Redakcia

 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -