Mazurekovi onedlho príde rozsudok a platobná výzva na 10-tisíc eur

  0
  Na snímke uprostred už exposlanec parlamentu Milan Mazurek (ĽSNS) počas brífingu pred budovou Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý ho odsúdil za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10.000 eur 3. septembra 2019. (Autor: TASR)

  Až po doručení spomínaného verdiktu spolu so spisom ŠTS zašle odsúdenému platobnú výzvu na uhradenie peňažného trestu vo výške 10.000 eur.

  Pokiaľ by bývalý poslanec financie neuhradil, hrozilo by mu polročné väzenie. Mazurek však môže požiadať prvostupňový súd, ako o to napríklad nedávno požiadal aj odsúdený bývalý viceprimátor Košíc Eugen Čuňo, o splátkový kalendár.

  Trojčlenný senát NS SR odsúdil Mazureka 3. septembra, keď sprísnil minuloročný rozsudok ŠTS v Pezinku, čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt bol právoplatný.

  Mazurek následne prestal byť poslancom NR SR. Senát tak zamietol odvolanie Mazureka, ale čiastočne vyhovel odvolaniu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP.)

  Zamietol však návrh prokurátora preškoliť Mazureka o rómskom holokauste, keď to nepokladal za potrebné.

  Mazurek čelil obžalobe z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu.

  Dôvodom boli jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu