štvrtok, 21 januára, 2021
4.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Macron: Goulardová sa stala obeťou politickej hry v Európskom parlamente

Macron: Goulardová sa stala obeťou politickej hry v Európskom parlamente

Členovia Výboru EP pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO) a Výboru EP pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) vo štvrtok doobeda už druhýkrát vypočúvali Goulardovú, ktorá na svojom prvom híringu z 2. októbra nepôsobila dostatočne presvedčivo.

Ani druhýkrát však poslancov nepresvedčila – hlavne v etickej rovine, keď iba 29 poslancov ju podporilo a 82 poslancov z oboch výborov bolo proti nej.

“Sylvie Goulardová sa stala obeťou politickej hry, ktorá ovplyvňuje celú Európsku komisiu,” vyhlásil následne Macron. Upozornil, že sa na túto tému bude rozprávať s budúcou predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Dodal, že sa pousiluje, aby Francúzsku zostalo portfólio pridelené pôvodne Goulardovej.

Tá mala riadiť rozsiahlu agendu pokrývajúcu vnútorný trh, digitálnu ekonomiku a priemyselnú politiku EÚ, ako aj nové generálne riaditeľstvo pre obranný a vesmírny priemysel.

Odmietnutá kandidátka na svojom účte na Twitteri uviedla, že “vzala na vedomie” odmietavý postoj špecializovaných výborov EP. “Beriem na vedomie rozhodnutie Európskeho parlamentu s rešpektom voči demokracii.

Ďakujem prezidentovi republiky a Ursule von der Leyenovej za prejavenú dôveru a všetkým poslancom, ktorí za mňa hlasovali,” uviedla Goulardová.

Francúzska vláda musí čo najskôr navrhnúť nového kandidáta na post v exekutíve EÚ, ktorého musí odobriť von der Leyenová predtým, ako sa dostaví na vypočúvanie pred poslancov europarlamentu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 14:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky