OBRAZOM Mám radosť, povedala Kalavská. S Pellegrinim navštívila NÚSCH. Žiarilo to novotou. Vidíme hmatateľný výsledok, komentoval premiér

  0
  Zľava premiér Peter Pellegrini, ministerka Andrea Kalavská, primár oddelenia intervenčnej kardiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Viliam Fridrich a generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly (Autor: TASR)

  “Dnes vidíme hmatateľný výsledok postupnej obnovy zastaranej prístrojovej techniky v nemocniciach a modernizáciu zdravotníckych zariadení, konkrétne toto pracovisko prinesie pacientom kvalitnejšiu diagnostiku, a teda umožní pracovníkom ponúknuť ešte kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť pre pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami v rámci celého Slovenska,” povedal predseda vlády. 

  Podotkol, že v NÚSCH pribudlo aj 158 nových postelí.

  Premiér si s ministerkou prezreli výstavbu nových priestorov. V ústave by čoskoro mal pribudnúť nový pavilón Detského kardiocentra. Stáť by malo 20 miliónov eur bez DPH.

  Na snímke zľava generálny riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave Mongi Msolly a predseda vlády SR Peter Pellegrini počas prehliadky výstavby pavilónu Detského kardiocentra v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave 10. októbra 2019. Zdroj: TASR

  Rovnako by malo pribudnúť aj Diagnostické centrum, v ktorom by nemal chýbať heliport či moderné priestory pre výučbu medikov.

  Nová prístavba s heliportom bude mať špecializovanú ambulantnú časť pre diagnostiku a liečbu srdcových arytmií, ako aj pre zlyhávania a transplantácie srdca.

  Vybudované priestory by mali poskytovať vyšší štandard a komfort pre pacientov, ako aj pre zdravotnícky personál.

  Výstavbou Detského kardiocentra sa podľa NÚSCH vyriešia dlhodobé problémy starostlivosti o deti s vrodenými chybami srdca a inými kardiovaskulárnymi problémami v doteraz nevyhovujúcich podmienkach Národného ústavu detských chorôb.

  Na Slovensku tak pribudne pracovisko, kde sa dostane pod spoločnú strechu starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami od narodenia až do staroby.

  Prináša to množstvo medicínskych, ale aj ekonomických výhod, ako napríklad efektívnejšie využívanie drahých prístrojov, ako je CT a magnetická rezonancia.

  Na snímke interiér počas prehliadky výstavby pavilónu Detského kardiocentra v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave 10. októbra 2019. Zdroj: TASR

  Ministerka vysvetlila, že nový prístroj umožní zobrazenie srdcových štruktúr nielen pomocou RTG žiarenia, ale aj prostredníctvom ultrazvukového a optického zobrazenia. Prínosom je nízka radiačná záťaž.

  Na snímke interiér počas prehliadky výstavby pavilónu Detského kardiocentra v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave 10. októbra 2019.Zdroj: TASR

  “Mám radosť, keď konkrétnymi krokmi poskytujeme nielen pacientom možnosť na kvalitnejšiu liečbu a lekárom, sestrám a iným zdravotníckym pracovníkom lepšie podmienky na ich prácu,” skonštatovala.

  Ústav financoval nákup prístrojov z vlastných zdrojov. Táto investícia prináša výrazné zlepšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami v rámci celého Slovenska.

  Na snímke nové katetrizačné pracovisko pre intervenčnú kardiológiu a nový RTG angiografický prístroj v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave 10. októbra 2019. Zroj: TASR

  “Naším poslaním je chrániť život, prinavracať zdravie a zmierňovať utrpenie chorým. Preto sa usilujeme, aby naši zamestnanci boli vzdelaní, spokojní a hrdí na svoju prácu a naši partneri v poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nami zdieľali tieto hodnoty. Všetci máme predsa jeden spoločný cieľ – prospech pacienta a ochrana jeho zdravia,“ dodal generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu