sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Lubyová: Mladí ľudia sa budú môcť viac zúčastňovať na verejnom živote

Lubyová: Mladí ľudia sa budú môcť viac zúčastňovať na verejnom živote

Šéfka rezortu školstva poznamenala, že mládežnícky parlament budú môcť zriaďovať mestá a obce, pokiaľ o to prejavia mládežnícke organizácie alebo mladí ľudia záujem.

Aj takouto formou sa podľa nej mládež môže zúčastniť na rozhodovaní samosprávy. Ako doplnila, mladí ľudia budú môcť chodiť na mítingy, rokovania a zúčastňovať sa na rozhodovacích procesoch tak, aby vedeli, čo sa deje v ich obci.

Mládežnícky parlament funguje aj v súčasnosti, zriaďuje sa na základe rozhodnutia obce, ale doteraz nemal oporu v zákone.

Ministerku teší i to, že sa rezortu podarilo zvýšiť financovanie práce s mládežou, financovanie pre mládežnícke organizácie a rozvinúť inštitút dobrovoľníctva.

Predseda Rady mládeže Slovenska Juraj Lizák uviedol, že od roku 2020 pôjde o sumu 3,7 milióna eur. V súčasnosti sa mládežnícke organizácie cez rôzne programy ministerstva školstva môžu ročne uchádzať o 2,3 milióna eur.

Lizák doplnil, že pri tvorbe novely zákona boli vypočuté takmer všetky požiadavky z ich strany a “zákon zlepší legislatívne prostredie práce s mládežou”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 04:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky