streda, 8 decembra, 2021
1.9 C
Bratislava
ÚvodArénaSmerák Tomáš o Gorile: Spoločnosť by si mala urobiť názor, koho kauzou...

Smerák Tomáš o Gorile: Spoločnosť by si mala urobiť názor, koho kauzou to je

“Bolo by to dobré pre objektívne, nezávislé vyšetrovanie, aby si minimálne pozastavili činnosť, aby neboli žiadne pochybnosti o tom, že je niečo ovplyvňované,” povedal Tomáš.

Verdikty by nemali vynášať politici, upozornil Tomáš

Súhlasí s tým aj poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (nezaradená). Tomáš poznamenal, že ak sa potvrdí autenticita a obsah nahrávok, tak musia prísť rázne konzekvencie.

Poukázal aj na to, že o vine by mali rozhodovať orgány činné v trestnom konaní. Remišová poznamenala, že sa musí hovoriť o rozklade prokuratúry a justícii. Tomáš zopakoval, že verdikty by nemali vynášať politici.

“Má byť vyvodená morálna zodpovednosť, to sa však nedeje,” povedala Remišová.

Tomáš poznamenal, že záujmom Smeru-SD je, aby bola kauza Gorila vyšetrená. “Kauza ako taká spoločnosťou hýbe. Spoločnosť by si mala urobiť názor, koho kauzou to je,” povedal Tomáš.

Zisky Dôvery za vašej vlády vzrástli, pripomenula Remišová Tomášovi

Remišová poznamenala, že v roku 2006 bývalý šéf SIS ako nominant Smeru-SD vyhodil celý tím, ktorý sa podieľal na vyšetrovaní kauzy Gorila.

Remišová aj Tomáš sa dotkli aj témy zdravotníctva. “Zisky zdravotnej poisťovne Dôvera za vašej vlády vzrástli,” povedala Remišová.

Tomáš poznamenal, že Smer-SD zakázal zisk zdravotným poisťovniam a Ústavný súd na základe podnetu pravicových poslancov to zrušil.

Smer sa nevzdá snahy vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu

Podľa Remišovej má štát v rukách všetky regulačné nástroje na to, aby sa vplyv finančných skupín neposilňoval, ale aby sa obmedzil.

Poslanec povedal, že Smer-SD sa nevzdá snahy vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu v súlade s ústavou. Zároveň doplnil, že by stálo za to, pozrieť sa na podnikanie Penty v slovenskom zdravotníctve.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 16:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img