utorok, 4 augusta, 2020
15.8 C
Bratislava
Úvod Aréna On nie je hlupák. Slová o Donaldovi Trumpovi narazili: Cenzúra?

On nie je hlupák. Slová o Donaldovi Trumpovi narazili: Cenzúra?

Americká spoločnosť je rozdelená, spoločenská priepasť je podľa Dušana Neumanna taká hlboká, že to pripomína studenú vojnu. Tá sa však podľa publicistu na horúcu občiansku vojnu nezmení.

„Budem reagovať cynicky, ale asi sa to inak nedá: myslím si, že k horúcej vojne nedôjde, a to z niekoľkých dôvodov,“ uviedol.

„Po prvé, všetky ozbrojené sily, to znamená aj prostí vojaci, národní gardisti, zo 70 percent stoja za touto vládou, pretože nikto iný pre amerických vojenských veteránov za posledných 30 rokov neurobil viac ako Donald Trump. To sa tu tiež nepíše. Trump berie jeden dolár ročne prezidentského platu a zvyšok, teda 399 999 dolárov, venuje na veteránske záležitosti vrátane obnovy vojenských cintorínov a podobných vecí,“ konštatoval publicista na serveri kupredudominulosti.cz.

„Skutočne nie je žiadny hlupák, len sa ako hlupák vyjadruje. To sú veci, ktoré sa veľmi nepublikujú. Je v ozbrojených silách veľmi populárny a ozbrojené sily predsa len majú v Amerike inú reputáciu, ako majú tu,“ pokračoval.

„A druhá vec je, a tá je tiež celkom cynická, že progresivisti vystupujú hlavne proti druhému dodatku, pretože si hovoria: ,Dnes nikto nepotrebuje žiadne zbrane.‘ Sú zarytými pacifistami, takže nevedia strieľať a nie sú ozbrojení, zatiaľ čo my konzervatívci sme ozbrojení po zuby a máme dosť munície. Takže keby k niečomu došlo, tak… Ale myslím, že toto povedať, je to odo mňa len šprajc,“ doplnil Neumann.

Pár slov vyslovil tiež na adresu Ruska. Debata o tom, či Rusi ovplyvnili americké prezidentské voľby, je podľa Neumanna prehnaná. Súčasne však konštatoval, že všetci jeho ruskí priatelia, ktorí žijú v Amerike, hovoria jasne, že každý, kto má mozog, už z Ruska odišiel.

Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin vraj dobre vedia, že prípadný konflikt medzi oboma krajinami by bol úplne zničujúci. A Neumann nepochybuje, že sa podľa toho tiež zariadia.

Vladimir Putin

Vladimir Putin  Zdroj: TASR

Jeho pozornosti neunikla ani politická korektnosť. V Spojených štátoch už to došlo tak ďaleko, že človeka vraj z času na čas vyhodia z pracovného miesta, lebo si dovolil vysloviť názor. A to podľa neho ešte nie je nič oproti tomu, čo sa deje vo Veľkej Británii.

„Musím povedať, že v Európe to je ešte horšie. Príklady z Veľkej Británie, keď sa odstraňujú sochy bielych fúzatých mužov, to už je úplne na hlavu,“ zdôraznil.

Ako sa neskôr ukázalo, problémy so zverejnením názoru mala aj publicistka Martina Kociánová. Keď chcela na rozhovor s pánom Dušanom Neumannom upútať pozornosť na sociálnej sieti Facebook, zistila, že to nejde. A jedno z možných vysvetlení, prečo to nebolo možné, ju prekvapilo.

„Toto je ďalší článok, ktorý Facebook nedovolil relácii Kupředu do minulosti propagovať. Na tomto poli máme už bohaté skúsenosti, napíšte mi tie vaše,“ vyzvala.

„Už sa mi ozval jeden kamarát, ktorý hovoril, že dostali ,stopku‘, keď dali inzerát: Orchester hľadá trumpetistu… Prečo majú dištanc, trochu nechápali a napadlo im, že to možno bude preto, že nenapísali ,trumpetistku‘ (tak ďaleko už sme), ale vysvetlenie bolo oveľa jednoduchšie… Trumpetista sa začína na rovnakú slabiku ako americký prezident!!! A tak budú musieť orchestre vypisovať inzeráty len na hobojistov či klarinety. Kým si to v USA nevyriešia, tak majú trumpety smolu…“ napísala Martina Kociánová.

Zdroj: Facebook/Martina Kociánová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Výbuchy v Bejrúte: Najmenej 50 mŕtvych a asi tritisíc zranených. Národná katastrofa, vyhlásil starosta

Najmenej 50 mŕtvych a približne 2750 zranených si vyžiadali dva mohutné výbuchy, ktoré otriasli v utorok libanonskou metropolou Bejrút, vyplýva z aktualizovaných...

ÚVZ odporúča zvážiť cestovanie do zahraničia i rodinné oslavy. A dodržiavať zásadu ROR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia, ako aj dodržiavanie preventívnych opatrení. Skonštatoval, že postupné uvoľňovanie opatrení a...

Bruncková: Proces výstavby nájomného bývania sa má zjednodušiť

Proces výstavby nájomného bývania z úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a dotácií z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR sa...

PRIESKUM: Na home office nabehlo 91 % firiem regiónu strednej a východnej Európy

Počas pandémie nového koronavírusu nabehlo na systém práce na diaľku zhruba 91 % nájomcov – firiem v regióne strednej a východnej Európy (CEE) vrátane...

Holý: Polícia začala riešiť Národný futbalový štadión

Polícia začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zneužitia právomoci verejného činiteľa v súvislosti s...

Ralph Lauren sa v 1. kvartáli prepadol do straty

Americký módny dom Ralph Lauren sa v uplynulom kvartáli prepadol do straty. Jeho tržby klesli viac ako analytici očakávali. Dôvodom boli blokády...

Bratislava: V DSS v mestských častiach platia naďalej prísne opatrenia

V domovoch sociálnych služieb (DSS) v bratislavských mestských častiach platia naďalej prísne hygienicko-epidemiologické opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Návštevy zatiaľ zakázané nie sú, zamestnanci...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,368 +14 Dnes Úmrtí 29 Uzdravení 1,771 Infikovaných 568 Last updated: 4. augusta 2020 - 22:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky