Vláda podporí opozičného starostu Budapešti za istých podmienok

  0
  Na snímke spoločný kandidát opozičnej ľavice na starostu Budapešti Gergely Karácsony počas prejavu v jeho volebnej centrále po víťazstve v komunálnych voľbách v Budapešti 13. okóbra 2019. (Autor: TASR)

  Podľa spravodajského servera Privátbankár.hu minister povedal, že vláda prijala rozhodnutie, podľa ktorého príslušní ministri preveria dohodu z novembra 2018 o štátnom financovaní rozvoja hlavného mesta, pričom sa kabinet zaviazal aj naďalej realizovať rozvojové projekty.

  Podmienkou však podľa Gulyása je, že medzi vládou a mestským zastupiteľstvom dôjde v otázkach projektov ku konsenzu.

  Minister zdôraznil, že Budapešť je hlavným mestom nielen Maďarska, ale aj celého maďarského národa, a že záujmom vlády je vybudovať silné a rozvíjajúce sa mesto.

  “Deväť rokov pôsobenia doterajšieho starostu Istvána Tarlósa (podporovaného vládnym blokom Fidesz-KDNP) bolo zlatým vekom Budapešti,” povedal Gulyás a súčasne vyjadril nádej, že toto obdobie sa komunálnymi voľbami neskončilo.

  Podľa údajov Národnej volebnej komisie (NVB) získal Karácsony v komunálnych voľbách 13. októbra o vyše päť percent viac hlasov než Tarlós. V zastupiteľstve hlavného mesta obsadí opozícia väčšinu poslaneckých kresiel.

  - Reklama -