Matovič zúrivo útočil na KDH. Už viem prečo. Hlina reaguje na spoločný postup KÚ a OĽaNO

  0
  Alojz Hlina na Rade KDH (Autor: https://www.facebook.com/krestanskidemokrati)

   “KÚ bude zastupovať kresťanov v  budúcom parlamente a bude svedomím parlamentu,” skonštatovala Záborská. Považuje za dôležité spájať sily, aby vznikla po voľbách silná vláda, ktorá očistí štát.

  Vysvetlila, že po rokovaniach s viacerými stranami sa napokon dohodli s OĽaNO na partnerskej dohode, aby KÚ ostala ako politický subjekt. Strany sú podľa Matovičových slov dohodnuté na tom, že KÚ bude mať 15 miest na kandidátke OĽaNO.

  Dodal, že na nej budú aj Záborská a nezaradený poslanec Richard Vašečka. Priblížil, že Záborskej ponúkli číslo štyri na kandidátke, prvé tri miesta obsadí podľa jeho slov hnutie OĽaNO.

  Matovič zároveň pozval predsedu KDH Alojza Hlinu k spoločnému rokovaciemu stolu. “Pozývame ho ako partnera, aby sme dali každému kresťanovi istotu, že jeho hlas neprepadne,” povedal.

  “Dilemu pre kresťanského voliča znižujeme o jeden subjekt, pretože ideme do volieb spoločne,” vyhlásil Vašečka.

  Zdôraznil, že chcú zastupovať záujmy kresťanov. Dodal, že dvere na prípadnú spoluprácu s inými kresťanskými stranami sú naďalej otvorené.

  Skonštatoval, že ak je pre voličov problém, že menil stranícke tričko v minulosti, stále majú iné osobnosti, ktoré môžu voličom ponúknuť.

  Na snímke zľava: Richard Vašečka, Anna Záborská, Igor Matovič a Eduard Heger. Zdroj: FB/OĽaNO

  “Rokovali sme dlho a zodpovedne. Sme zaviazaní, že budeme vytvárať spoločný poslanecký klub,” odpovedal na otázku, či po pár rokoch neodíde z klubu, tak ako to urobil v minulosti.

  Na kandidátke by však nemal byť bývalý europoslanec Branislav Škripek, ktorý v súčasnosti pôsobí v KÚ.

  Záborská poprela, že by ho KÚ obetovala. Diskusie vo vedení boli podľa jej slov otvorené a aj Škripek mal výhrady k spoločnej kandidátke s OĽaNO. Matovič v tejto súvislosti poukázal na rozdiel v odchode Škripeka a Vašečku z OĽaNO.

  Vo vzťahu so Škripekom to podľa jeho slov zaiskrilo viac. “Asi ťažko by sme to vysvetľovali ľuďom, že sme zrazu na spoločnej kandidátke,” poznamenal. Vašečka dodal, že Škripek ostáva vo vedení KÚ a pracujú naďalej spoločne.

  Predseda mimoparlamentnej KDH Alojz Hlina označil spoločný postup KÚ a OĽaNO ako vysvetlenie pre nekorektné útočenie od Matoviča na KDH.

  “Nekorektne a zúrivo útočil do KDH len a len preto, lebo potreboval zachrániť svoj politický projekt, a to za každú cenu. Potreboval poškodiť KDH preto, aby odkomunikoval tieto bláznivé premeny a premety niektorých ľudí. Potreboval klamať, že KDH sa spreneverilo, zradilo a neviem čo ešte,” napísal Hlina na sociálnej sieti.

  Záborská odišla v januári tohto roka z KDH a založila KÚ. Vašečka v minulosti opustil klub OĽaNO, odišiel do KDH, kde kandidoval za predsedu hnutia, ale Hlina ho v súboji o toto kreslo porazil. Vašečka neskôr odišiel do KÚ.

  V KÚ pôsobí okrem Vašečku a Záborskej napríklad bývalý europoslanec za OĽaNO Branislav Škripek. KÚ rokovala v posledných mesiacoch o spoločnom postupe do volieb aj s KDH. Doteraz sa nedohodli.

  - Reklama -