pondelok, 25 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Vláda odvolala Haška z funkcie predsedu ÚDZS

Vláda odvolala Haška z funkcie predsedu ÚDZS

Dôvodom je kauza okolo výberového konania na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby (ZZS) za 800 miliónov eur v polovici júna, ktoré sa týkalo 328 bodov.

Najviac ich získala spoločnosť LSE – Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc.

Dôvodom pochybností okolo tendra boli informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu.

Predseda ÚDZS však zaujatosť členov komisie opakovane odmietol. Trval na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou. Za nedostatočné považuje Kalavská Haškovo vysvetlenie kauzy na parlamentnom výbore pre zdravotníctvo.

Šéfke rezortu zdravotníctva sa rovnako nepáčilo, že Haško poslancom Národnej rady (NR) SR neposkytol pri ich prieskume informácie a podklady, ktoré od ÚDZS žiadali.

Následne si ministerstvo zdravotníctva vyžiadalo potrebné informácie týkajúce sa výberového konania.

“Po oboznámení sa s obsahom sprístupnených informácií tieto vyhodnotilo vo vzťahu k zákonným dôvodom na odvolanie predsedu ÚDZS, pričom dospelo k záveru, že existujú závažné dôvody vyvolávajúce pochybnosti o odborných predpokladoch predsedu úradu na výkon jeho funkcie,” stojí v schválenom materiáli. Haško bol do funkcie predsedu ÚDZS vymenovaný dňom 1. mája 2016.

Viacerí poslanci žiadajú zastavenie starej súťaže na záchranky. Kalavská však uviedla, že to legislatívne nateraz nie je možné. Avizovala však, že pripravuje také návrhy, aby v budúcnosti mohla v takomto prípade konať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky