nedeľa, 7 marca, 2021
6.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Putin si hľadá nástupcu, tvrdí ´hlas Kremľa´

Putin si hľadá nástupcu, tvrdí ´hlas Kremľa´

Kiseľov na stretnutí so študentmi vysvetlil, že keby Putin svojho nástupcu nehľadal, “bolo by to nezodpovedné”. “Som presvedčený, že každý zodpovedný politik by mal zabezpečiť kontinuitu moci,” uviedol.

Podľa Kiseľova “samotný Putin povedal, že o tom premýšľa od rána do večera”. Pokračoval, že bolo by nezodpovedné, keby Putin “zabuchol za sebou dvere, odišiel a nezanechal žiadneho nástupcu”.

Kiseľov spresnil, že podpora zo strany bývalého prezidenta poskytovaná jeho nástupcovi je “celosvetovou tradíciou” a bežnou praxou.

Tak to podľa neho bolo vo Francúzsku v prípade Francoisa Hollanda, ktorý ako “svojho protežanta” podporoval Emmanuela Macrona, či Baracka Obamu v Spojených štátoch, ktorý podporil Hillary Clintonovú, ale “tá to potom nezvládla”.

Nástupcu si svojho času našli aj lídri v Číne či Nemecku, vyhlásil Kiseľov a dodal, že v konečnom dôsledku o novom prezidentovi rozhodujú voliči. Putinovo funkčné obdobie sa skončí v roku 2024.

Podľa ruskej ústavy nemôže jedna a tá istá osoba zastávať funkciu prezidenta viac ako dve po sebe nasledujúce funkčné obdobia.

Putin, ktorý bol zvolený za hlavu štátu v roku 2012 a opätovne aj v roku 2018, už vo voľbách v roku 2024 nebude môcť kandidovať, konštatovala TV Dožď.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 18:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky